گردشگری در صفه

در مورد صفه مطالبی را در نوشتارهای پیشین بیان کردیم. صفحه یکی از مناطق دیدنی و گردشگری استان اصفهان می باشد که افراد بسیاری در طول سال از آن دیدن می کنند. در اصفهان مکان های زیادی وجود دارند که نام صفه بر آنها قرار گرفته است از جمله ترمینال صفه که بیشتر مسافرین با آن آشنا هستند. در ادامه الهام۲۴ به بررسی دو جاذبه دیدنی که با نام صفه گره خورده اند خواهد پرداخت که امیدواریم مورد توجه شما قرار بگیرد. به مانند همیشه همراهی شما می تواند دلگرم کننده و روشنا بخش ادامه راه ما باشد. همراه ما باشید.

گردشگری در صفه

نکاتی در مورد قلعه دیو

در ادامه مطالب پیشین در مورد قلعه دیو یا قلعه شاهذز ذکر این نکات خالی از لطف نیست. قلعه اصلی شاهدز در بلندترین نقطه کوه و در شمال غربی آن قرار دارد. اگرچه داستان سرگذشت قلعه شاهدز در طول قرن ها و به طور مکرر در کتاب های تاریخی نقل شده است ولی تا همین اواخر کسی به درستی نمی دانسته است که شاهدز در کجا و در بالای کدام کوه از کوه‌های متعدد اطراف اصفهان قرار داشته است. در حدود نیم قرن پیش دو تن از پژوهشگران اصفهان (کارو میناسیان، محمد مهریار) به طور مجزا و با فاصله‌ای اندک از یکدیگر این نظریه را مطرح ساختند که شاهدز معروف تاریخی همین قلعه دیو افسانه‌ای کوه صفه است.

گردشگری در صفه

گردنه باد کجاست

در امتداد هزار دره در جنوب کوه صفه، دره‌ای واقع شده است که به خط الرأس آن که در حدود ۲۰۰۰ متر ارتفاع دارد گردنه باد می‌گویند. موقعیت توپوگرافی این گردنه به صورتی است که در شمال و جنوب آن ارتفاعات کوه صفه و کوه مشرف به سپاهان شهر قرار دارد با توجه به این که بادهای اصفهان عموما غربی ـ شرقی است، جریان باد در این نقطه متمرکز شده و شدت بیشتری پیدا می‌کند و در تمام فصول سال به ویژه پائیز و بهار باد با شدت زیادی در این منطقه می‌وزد، به همین دلیل این نقطه به گردنه باد مشهور شده است.

چند خطی از الهام سیر

الهام سیر مجری برگزاری تور های تفریحی و گردشگری در داخل ایران و خارج از ایران، بلیط چارتر تور داخلی و تور خارجی تور استانبول تور آنتالیا و تور تفلیس

شما میتوانید برای اطلاعات پرواز و خرید بلیط هواپیما از آدرس charter.elham24.net استفاده نمایید

آخرین دیدگاه‌ها