گردشگری به سبک مذهبی در اصفهان

در اصفهان علاوه بر طبیعت زیبا و کویری مکان های مقدسی همچون آستان مقدس امامزادگان وجود دارد که بسیار در نزد گردشگران و بخصوص اهالی استان محبوب می باشد. تورهای زیارتی همیشه و در بیشتر فصول در اصفهان دایر می باشد. در این متن به معرفی چند تن از امامزادگان معروف این استان می پردازیم.

گردشگری به سبک مذهبی در اصفهان 

آستان پاک امامزاده اسماعیل و هارون ولایت(ع)

 آستان پاک و مطهر امامزاده اسماعیل (ع) و نیز امامزاده هارون ولایت (ع) در کمتر از صد سال پیش جزء آثار ملی ایران نام گذاری شدند و از اماکن پر بازدید در تورهای مذهبی به شمار می روند. امامزاده اسماعیل  از نوه های امام حسن (ع) می باشد که در ساختمانی قدیمی قرار دارد هر چند که این ساختمان جدیدا تغییراتی کرده است اما بافت قدیمی خود را حفظ کرده است. اولین و قدیمی ترین مسجد اصفهان در کنار آستان پاک امامزاده اسماعیل (ع) احداث شده است. برخلاف آستان مقدس امامزاده اسماعیل، بارگاه امامزاده هارون ولایت بسیار باشکوه و معرق کاری شده و قلم زنی شده است و  شکوه این بنا به آن جلوه ای خاص همراه با آرامشی ابدی داده است.

بارگاه مقدس امامزاده زینب و امامزاده باقر (ع)

 امامزاده زینب یکی از دختران امام صادق (ع) است و به زینبیه شهرت دارد و نام خیابانی که قرار دارد نیز زینبیه نام گرفته است. بارگاه  زینبیه دارای مقبره ای باشکوه است که معماری اصیل اصفهان را به رخ همگان می کشد و در این معماری مذهبی معنویت موج می زند. امامزاده باقر(ع) نوه امام پنجم می باشد که دارای بارگاه وسیعی می باشد که در برخی بخش های آن فعالیت های فرهنگی انجام می شود و مورد استفاده عموم قرار می گیرد.برای سفر به اصفهان می توان با تهیه بلیط هواپیما از طریق هوایی و نیز قطار و اتوبوس اقدام کرد.

گردشگری به سبک مذهبی در اصفهان 

بارگاه مقدس امامزاده شاه کرم و امامزاده محسن(ع)

 امامزاده شاه کرم نوه مطهر امام رضا (ع) می باشند و بارگاه پیکر مطهر ایشان نسبت به سایر امامزاده های اصفهان بزرگتر بوده و با گچ بری ها و آینه کاری ها مزین شده است.امامزاده شاه کرم با داشتن نمازخانه های بزرگ و نیز نزدیکی به فرودگاه شهرت یافته و باعث جذب گردشگران  تور مسافرتی به این مکان مقدس و معنوی شده است. امامزاده محسن(ع) از نوادگان امام صادق (ع) می باشد که دارای بنایی با قدمت بسیار اما با معماری اصیل و هنر اصفهانی می باشد و دارای حال و هوای معنوی و مذهبی می باشد. ضمناً در نزدیکی تمامی این بارگاه ها هتل هایی برای اقامت گردشگران غیر اصفهانی که با تور خارجی از این حال و هوی معنوی بهره می برند وجود دارد و در صورت نبود هتل می توانید در فضای سبز اطراف آستان های مقدس از کمپ ها و چادر ها برای اقامت بهره برد. برخی از این امامزاده ها دارای رواق هایی هستند که در خدمت گردشگران غیر بومی برای استراحت در شب قرار می گیرد.

 

چند خطی از الهام سیر

الهام سیر مجری برگزاری تور های تفریحی و گردشگری در داخل ایران و خارج از ایران، بلیط چارتر تور داخلی و تور خارجی تور استانبول تور آنتالیا و تور تفلیس

شما میتوانید برای اطلاعات پرواز و خرید بلیط هواپیما از آدرس charter.elham24.net استفاده نمایید

آخرین دیدگاه‌ها