کویر مصر در سمنان

یکی از قدیمی ترین شهرهای ایران در استان سمنان، شهر دامغان می باشد. طبق آنچه در کتاب های تاریخی به ثبت رسیده است قدمت این شهر به دوران اشکانیان و ساسانیان باز می گردد و چندیم بار به عنوان پایتخت حکومت شاهان مختلف انتخاب شده است. از جمله این آثار که توسط الهام۲۴ به شما عزیزان معرفی می شود، کویر مصر سمنان نام دارد. نام اولیه این شهر تاریخی ده مغان بوده که با گذشت زمان به دامغان تغییر پیدا کرده است. مسافران و گردشگرانی که به شهر دامغان سفر می کنند، می توانند مرغوب ترین پسته کشور را برای اقوام خود سوغات ببرند. در نوشته زیر می خواهیم درباره روستای مصر اندکی صحبت کنیم.

کویر مصر در سمنان

موقعیت و تاریخچه

این منطقه گردشگری ر طرفدار از چندین طرف توسط کوه های معروفی محاصره شده است و برای دیدن این جاذبه زیبا باید به شهر جندق سفر کنید و س از طی مسافتی می توانید روستای مصر و کویری که به همین نام می باشد را مشاهده کنید. این روستا به وسیله فردی با نام یوسف تاسیس گشته و شرایط رسیدن آب به این روستا را فراهم کرده و به خاطر شباهت نامش به یوسف پیامر که امیر مصر گردید این روستا مصر نامگذاری شده است.

کویر مصر در سمنان

زیبایی های کویر مصر

به طور حتم افرادی که به دنبال آرامش و دور شدن از شلوغی های شهر هستند کویر را برای بازدید انتخاب می کنند، چرا که آرامش کویر وصف ناپذیر می باشد. طرز قرار گرفتن ماسه های داغ در کنار یکدیگر زیبایی وصف ناپذیری را ایجاد کرده که دیدن آن هر بیننده ای را به خود خیره می کند. حتی در کویر هم گیاهانی وجود دارند که خود را با این شرایط آب و هوایی وقف می دهند برای نمونه می توانیم به درمنه و قیچ اشاره کنیم. از جمله جاندارانی که در این منطقه زندگی می کنند کراکال، روباه شنی، دوپای کانگرویی و خرگوش را می توان نام برد.

چند خطی از الهام سیر

الهام سیر مجری برگزاری تور های تفریحی و گردشگری در داخل ایران و خارج از ایران، بلیط چارتر تور داخلی و تور خارجی تور استانبول تور آنتالیا و تور تفلیس

شما میتوانید برای اطلاعات پرواز و خرید بلیط هواپیما از آدرس charter.elham24.net استفاده نمایید

آخرین دیدگاه‌ها