کلیسای وانک و همکاری های ایران و ارمنستان

کلیسای وانک اصفهان همانگونه که در نوشتار های پیشین اشاره کردیم در گردشگری استان اصفهان نقش مهمی را دارد. در سالیان اخیر نیز تلاش های بسیاری برای اینکه این اثر تاریخی را در فهرست میراث جهانی یونسکو به ثبت برسانند انجام شده است که بخشی از این تلاش ها را در نوشتار های قبل توضیح دادیم و اکنون نیز به بررسی بخش های دیگری از این تلاش ها خواهیم پرداخت. با الهام سیر در ادامه همراه باشید تا یکی دیگر از زیبایی های توریستی و گردشگری تور اصفهان را برای شما عزیزان معرفی کرده و اهمیت ثبت جهانی شدن این بنا که در زمره میراث مذهبی ایران نیز قرار دارد را یادآور شویم.

کلیسای وانک و همکاری های ایران و ارمنستان

تلاش های مشترک ایران و ارمنستان

با توجه به تعداد زیاد ارامنه ساکن ایران و پیوند دیرینه و تاریخی آنها با مردمان کشورمان و آثار و میراث مشترکی که وجود دارد نیاز به همکاری های مشترک بین دو کشور بیش از پیش احساس می شود. در همین راستا با برگزاری نمایشگته های مشترک و معرفی دیدنی ها و آثار تاریخی و تمدنی تلاش هایی صورت گرفته است. این میراث به جای مانده از تاریخ باعث شده است بین ملت ها و دولیت ها ارتباط بهتری برقرار شود و تعاملاتی نیز انجام بگیرد. موزه ها و نمایشگاه ها و نیز آثار مذهبی که کلیسای وانک یکی از مهم ترین این آثار می باشد از مهم ترین وجه های ارتباط دو کشور بوده اند. آخرین نمایشگاه مشترک نیز در ماه های اخیر در تهران برگزار شد که استقبال قابل توجهی نیز از آن انجام شد.

کلیسای وانک و همکاری های ایران و ارمنستان

فرهنگ و تاریخ مشترک

مسئولین دو کشور ایران و ارمنستان با برگزاری این موزه ها و نمایشگاه ها و نیز صحبت ها و بستن قراردادهای مختلف تلاش کرده اند که مناسبات گردشگری و میراث فرهنگی بین دو کشور را افزایش داده و با دور اندیشی این ثروت های ملی و اجتماعی را حفظ کرده و در جهت اشاعه آن تلاش نمایند. کلیسای وانک نیز به عنوان یکی از آثار تاریخی مربوط به ارامنه ایران باعث شده است که وجه های اشتراک فرهنگی و تاریخی دو کشور بیش از پیش نمایان شود و با معرفی و تبلیغ آن تعداد زیادی از توریست های کشورهای ارامنه اطراف را به ایران جذب نماید.

چند خطی از الهام سیر

الهام سیر مجری برگزاری تور های تفریحی و گردشگری در داخل ایران و خارج از ایران، بلیط چارتر تور داخلی و تور خارجی تور استانبول تور آنتالیا و تور تفلیس

شما میتوانید برای اطلاعات پرواز و خرید بلیط هواپیما از آدرس charter.elham24.net استفاده نمایید

آخرین دیدگاه‌ها