کلیسای وانک اصفهان

جاذبه های گردشگری اصفهان در تور داخلی بسیار زیاد است و و در تور اصفهان می توانید از دیدنی های طبیعی و تاریخی این استان دیدن کنید. سالانه تعداد زیادی گردشگر و توریست داخلی و خارجی برای دیدن اماکن توریستی تور اصفهان به نصف جهان می روند و همین بستر مناسبی را برای شکوفایی اقتصادی اصفهان به وجود آورده است. الهام۲۴ در این نوشتار به بررسی کلیسای وانک یکی از مشهورترین آثار تاریخی اصفهان پرداخته است. این کلیسا به عنوان یکی از مشهورترین بناهای باستانی و تاریخی تور اصفهان نزد گردشگران از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است. به همین دلیل یکی از مهم ترین دغدغه های ایران این است که کلیسای وانک اصفهان را در فهرست آثار جهانی یونسکو به ثبت برساند. با توجه به اهمیتی که کلیسای وانک دارد در این نوشتار و نوشتار های بعدی به بررسی تلاش های انجام گرفته برای ثبت کردن این اثر خواهیم پرداخت.

کلیسای وانک اصفهان

نقش کلیسای وانک در گردشگری ایران

همانگونه که اشاره کردیم مکان های تاریخی اعم از مذهبی و غیره می توانند نقش زیادی در جذب توریست و ورود ارز به کشور داشته باشند. همانگونه که در سفر با تور خارجی کلیساها و مساجد می تواند در لیست بازدید های ما قرار بگیرد در تور داخلی و خصوصاً تور اصفهان نیز این بناهای مذهبی تاریخی از اهمیت بالایی برخوردار می باشد و مسافرین خارجی که به ایران می آیند علاقه زیادی به دیدن بناهای مذهبی ایران خصوصاً در تور مشهد و تور اصفهان دارند. بازدید از این اماکن می تواند در شناخت فرهنگی و معماری دوران تاریخی مختلف کمک زیادی به مسافران کند، کمت اینکه در ایران باستان بیشترین و بهترین مصالح و تزئینات معماری و ریزه کاری های هنری را در مساجد به کار می بردند.

کلیسای وانک اصفهان

ثبت یونسکو

همانگونه که گفتیم مورد مهمی که باید در بنای کلیسای وانک اصفهان به آن توجه داشته باشیم این است که این اثر را باید در میراث جهانی یونسکو به ثبت رساند. تا این تاریخ سه اثر تاریخی و در واقع سه کلیسای کشور در فهرست میراث فرهنگی یونسکو به ثبت رسیده است. حال نوبت به کلیسای وانک اصفهان رسیده است که با پیگیری ها می توان آن را نیز در یونسکو به ثبت رساند. ثبت در یونسکو علاوه بر حمایت هایی که این نهاد جهانی برای حفظ این آثار انجام می دهد باعث شناساندن و معرفی بهتر این اثر در دنیا خواهد شد.

چند خطی از الهام سیر

الهام سیر مجری برگزاری تور های تفریحی و گردشگری در داخل ایران و خارج از ایران، بلیط چارتر تور داخلی و تور خارجی تور استانبول تور آنتالیا و تور تفلیس

شما میتوانید برای اطلاعات پرواز و خرید بلیط هواپیما از آدرس charter.elham24.net استفاده نمایید

آخرین دیدگاه‌ها