کلاهبرداری از مسافران

یکی از مشکلاتی که در سفر همواره موجبات نگرانی مسافران و توریست ها را فراهم می کند برخورد با کلاهبرداران است. این مشکل باعث شده است که در بسیاری سفرها خصوصاً در تور خارجی مشکلات عدیده ای برای مسافران به وجود بیاید و سفر آنها با خاطره تلخی همراه شود به همین دلیل در این نوشتار به معرفی برخی از روش های کلاهبرداری از مسافران پرداخته ایم تا با شناخت آنها بتوانید مانع از کلاهبرداری شوید. با الهام سیر در ادامه همراه باشید. هر کشر و منطقه ای آداب و رسوم خاص خود را دارد و آشنایی با آنها می تواند کمک کند که گول کلاهبرداران را نخورید. البته با توجه به تعدد روش های کلاهبرداری در دو نوشتار برخی از مهم ترین ها را بیان کرده ایم ولی تمام انها را نمی توان بیان کرد و باید همواره آمادگی برخورد با کلاهبرداران را داشته باشید.

کلاهبرداری از مسافران

روش های قدیمی کلاهبرداری در سفر

گول کلاهبردارانی که با بازی کردن قصد دارند شما را فریب دهند نخورید و وسوسه نشوید. این نوع حقه ها که در قالب بازی انجام می شود بیشتر در کشورهای فرانسه و انگلستان دیده می شود. تعداد زیادی افرادی که به دور جادوگران و شعبده بازها جمع شده اند و با جو دادن سعی در اقتاع شما برای بازی کردن دارند و به شکلی وانمود می کنند که بازی و بردن برای شما بسیار آسان و دست یافتنی به نظر برسد. سپس از دو شیوه کلاهبرداری انجام می شود ابتدا اینکه شما وارد بازی شده و پول های خود را خواهید باخت و دوم اینکه غرق تماشای بازی می شوید و در یک لحظه می بینید که جیب های شما را زده اند. یکی دیگر از شیوه های قدیمی کلاهبرداری که کماکان در برخی کشورهای اروپایی دیده می شود این است که می بینید یک کیف پول بر روی زمین افتاده است. با دیدن این صحنه به صورت ناخودآگاه شما جیب خود را چک می کنید تا اطمینان پیدا کنید که کیف پول شما در سر جایش است و به همین راحتی جای کیف پول خود را به سارقین نشان می دهید.

کلاهبرداری از مسافران

جیب بری در قطار و تاکسی

یکی از شیوه هایی که از مسافران کلاهبرداری کنند توسط برخی راننده تاکسی ها انجام می شود که این مورد را در هر شهر و کشوری می توانید ببینید. خصوصاً تاکسی هایی که به تاکسی متر مجهز شده اند. این راننده تاکسی های با انتخاب مسیرهای پر از پیچ و خم و چرخاندن الکی شما کرایه بسیاری را برای مسیری که ممکن است به راحتی در دسترس باشد از شما طلب می کنند. بنابراین سعی کنید از قبل مسیر را با ابزارهای مختلفی مانند گوگل مپ مشخص کنید و به نحوی وانمود کنید که راننده تصور کند شما مسیر را می شناسید. همچنین جیب بری در مترو و قطار نیز خصوصاً در جاهای شلوغ مانند برخی ساعات اوج ترافیک در تهران به تعدد دیده می شود. در این شرایط نیز باید کیف پول و وسایل خود را از جلو چشم دور نکنید و بسیار مواظب آنها باشید.

چند خطی از الهام سیر

الهام سیر مجری برگزاری تور های تفریحی و گردشگری در داخل ایران و خارج از ایران، بلیط چارتر تور داخلی و تور خارجی تور استانبول تور آنتالیا و تور تفلیس

شما میتوانید برای اطلاعات پرواز و خرید بلیط هواپیما از آدرس charter.elham24.net استفاده نمایید

آخرین دیدگاه‌ها