کردستان نگین توریستی ایران زمین

کردستان بر کرانه های غرب ایران همچون نگینی درخشان ایران زمین را مُزین کرده است. با وجود عدم بهره از امکانات کافی و بودجه مناسب با وجود دیدنی ها و مناظر بکر طبیعی و کوهستان های سر به فلک کشیده و بازمانده های اماکن تاریخی در سرزمین اولین نسل مادها باز هم این استان و خصوصاً مرکز آن شهر سنندج بیش از پیش توریست ها و گردشگران را به خود می خواند. آژانس الهام سیر در ادامه معرفی دیدنی های شهر سنندج و عمارت های تاریخی این شهر به چند مورد دیگر می پردازد.

کردستان نگین توریستی ایران زمین

عمارت اردلان سنندج

عمارت اردلان در گذشته متعلق به فردی از خاندان اردلان بوده است و امروزه جزء آثار ملی و فرهنگی ثبت شده می باشد که در سنندج و در محله قطارچیان قرار دارد. این عمارت دارای یک حیاط مرکزی و مربع می باشد که در وسط آن حوض و آب نما وجود دارد و بناهای عمارت که دو طبقه می باشند دور تا دور حیاط قرار دارند. عمارت اردلان که یکی از قدیمی ترین بناهای تاریخی سنندج است داری اتاق های متعددی می باشد که در این اتاق ها نقش های مختلف بر روی سنگ و آجر و گچ حک شده اند و نمونه کامل از معماری اصیل ایرانی را به تصویر می کشند. سردر ورودی عمارت اردلان به شکل نیم هشتی می باشد که بسیار شکوهمند است.

کردستان نگین توریستی ایران زمین

عمارت سلطنتی خسروآباد

عمارت سلطنتی خسروآباد به دلیل قدمت زیاد آن در طول دهه های گذشته بارها مرمت شده است و امروزه نیز جزئی از آثار ملی و فرهنگی ثبت شده ایران به حساب می آید که در سنندج است. عمارت زیبای خسروآباد در گذشته متعلق به حکومت خسروخان بوده است که در شهر خوش آب و هوای سنندج قرار داشته است. این عمارت قدیمی که در دل خود کاخی شکوهمند و باغی وسیع دارد در خیابان خسروآباد واقع شده است. زیبایی عمارت خسروآباد در میان سایر عمارت هایی که در شهر سنندج قرار دارند زبانزد عام و خاص است این زیبایی مخصوصا به دلیل باغ سرسبزی است که در اطراف کاخ قرار دارد. شایان ذکر است که در اطراف این کاخ سلطنتی خنادقی وجود دارند که به نظر می رسد برای حفاظت در برابر دشمنان حفر شده باشند.

چند خطی از الهام سیر

الهام سیر مجری برگزاری تور های تفریحی و گردشگری در داخل ایران و خارج از ایران، بلیط چارتر تور داخلی و تور خارجی تور استانبول تور آنتالیا و تور تفلیس

شما میتوانید برای اطلاعات پرواز و خرید بلیط هواپیما از آدرس charter.elham24.net استفاده نمایید

آخرین دیدگاه‌ها