کاخ دولما باغچه استانبول ترکیه

قصر باشکوه دولما باغچه، بزرگ‌ترین کاخ #ترکیه

 

_ در میان همه جاذبه‌هایی که استانبول دارد، شاید جذاب‌ترین آن‌ها کاخ باشکوه دلما باغچه باشد. از مکان های بسیار خاص که در تور استانبول حتما باید بازدید کنید. این کاخ که شش پادشاه آخر امپراتوری عثمانی در آن زندگی می‌کردند، بیش از ۶۰۰۰ سال حکمرانیشان را به نمایش می‌گذارد. این کاخ با مساحت ۴۵ هزار متر مربع بزرگ‌ترین کاخ ترکیه است.

_ کاخ دلما باغچه در سال‌های ۱۸۴۳ تا ۱۸۵۶ در منطقه بشیکتاش در ساحل اروپایی تنگه بسفر ساخته شد. برای ساخت این کاخ ۵ میلیون لیره طلای عثمانی (معادل ۱٫۵ میلیارد دلار) هزینه شد که شرایط مالی این سلسله را دچار وضعیت بدی کرد.

_ این کاخ بعد از کامل شدن ۲۸۵ اتاق، ۴۴ تالار، ۶۸ سرویس بهداشتی و ۶ حمام ترکی داشت و برای تزئین سقفش، از بیش از ۱۴ تن ورقه‌ی طلا استفاده شده بود. برای فرش‌های این کاخ ۱۳۱ فرش دستباف ابریشمی در شهر «هرکه» بافته و به کاخ آورده شد.

کاخ دولما باغچه استانبول
کاخ دولما باغچه استانبول

_ شاید برایتان جالب باشد که بدانید بزرگ‌ترین لوستر جهان در این کاخ قرار دارد. این لوستر بلورین که توسط ملکه ویکتوریای انگلیس به عنوان کادو به این کاخ اهدا شده، ۷۵۰ حباب و ۴ تن وزن دارد. دیگر رهبران دنیا هم هدایای گران قیمتی به این کاخ هدیه دادند تا ظاهر باشکوهش را کامل‌تر کنند.

در کاخ دلماباغچه استانبول تورهای داخلی انجام می شود که راهنمایانی آن را اداره می کنند و فضای کاخ دلمه باغچه و تاریخچه ی کوتاهی را در اختیار شما می گذارند. این تور ها به طور متوسط هر ۲۵ دقیقه یکبار انجام می شوند و اگر شلوغ باشد هر ۵ دقیقه یک بار. برای دیدن از این کاخ باید حدود ۲۲ ساعت وقت بگذارید. در هنگام بازدید از دلمه باغچه برای حفظ تمیزی آن ، باید کفش های نایلونی آبی رنگی را به پا کنید. ساعات بازدید از کاخ ۹ صبح الی ۴۴ بعد از ظهراست و در تمام روز های هفته به جز روزهای دوشنبه و سه شنبه، برای ورود عموم باز است. با توجه به محدودیت ۱۵۰۰ نفری ای که برای بازدید روزانه از کاخ دلمهباغچه وجود دارد، پیشنهاد می شود برنامه بازدید از آن را در صبح تنظیم کنید.

 

چند خطی از الهام سیر

الهام سیر مجری برگزاری تور های تفریحی و گردشگری در داخل ایران و خارج از ایران، بلیط چارتر تور داخلی و تور خارجی تور استانبول تور آنتالیا و تور تفلیس

شما میتوانید برای اطلاعات پرواز و خرید بلیط هواپیما از آدرس charter.elham24.net استفاده نمایید

آخرین دیدگاه‌ها