چنشت روستای رنگ ها در تور مشهد

در سفر به استان خراسان و تور مشهد یکی از روستاهای مورد بازدید در تور داخلی و تور خارجی روستای جنشت از توابع شهرستان سربیشه می باشد. نام این روستا در ابتدا «چندشط» بوده و با گذشت زمان تغییر کرده، این روستا به خاطر داشتن پوشش گیاهی چند رنگ به روستای رنگ ها معروف است. برای بازدید از جاذبه های تاریخی و امام زاده این روستا می توانید با بلیط هواپیما به خراسان رضوی سفر کنید. هم اکنون می خواهیم تعدادی از این جاذبه ها که مورد توجه گردشگران و توریست ها قرار می گیرد را معرفی کنیم.

چنشت روستای رنگ ها در تور مشهد 

غار چنشت خراسان رضوی

غاری که مشهور به مرموز بودن می باشد و در تور مشهد از آن دیدن می شود و توسط سید محمد مشعشع کشف شده که جسد سید حامد علوی به همراه دو فرزندش را در این غار کشف کرده و در کنار غار آرامگاهی برای آنها ساخته است. در این غار آثاری مبنی بر پناهنده شدن انسان ها به آن دیده می شود. فضای غار در جاهایی ارتفاع مناسبی دارد و در بعضی جاها به شدت تنگ می شود به طوری که عبور کردن از آن دشوار می شود در اطراف این غار فضای سرسبزی قرار دارد. مردم محلی به این غار عقاید مذهبی دارند.

چنشت روستای رنگ ها در تور مشهد 

غار چهل چاه در تور مشهد

جذابیت دیگر این تور گردشگری بازدید از غار چهل چاه می باشد که در این غار اجساد چهارده تن یافت شده است که به داخل غار پناهنده شده و در آن مبحوس شده اند. در داخل غار حوضی وجود دارد که نشان دهنده زندگی انسان ها در این غار می باشد. مردم این منطقه همچنان از لباس های محلی به عنوان پوشش استفاده می کنند که رنگ های زیبای این لباس ها و کلاه های نقره ای که بر سر می گذارند مورد توجه گردشگران قرار می گیرد. از غذا های محلی این منطقه می توانیم به آبگوشت، اشکنک، کشک محلی اشاره کنیم.

چند خطی از الهام سیر

الهام سیر مجری برگزاری تور های تفریحی و گردشگری در داخل ایران و خارج از ایران، بلیط چارتر تور داخلی و تور خارجی تور استانبول تور آنتالیا و تور تفلیس

شما میتوانید برای اطلاعات پرواز و خرید بلیط هواپیما از آدرس charter.elham24.net استفاده نمایید

آخرین دیدگاه‌ها