چند مکان تاریخی در آنتالیا

آنتالیا با سواحل شنی زیبا گره خورده است. اما در این سواحل جدای از حمام آفتاب گرفتن و شنا کردن می توانید خرابه های بازمانده از آثار باستانی را نیز مشاهده کنید. شعله های آتشین چیماریا و نیز آشیانه لاک پشت ها چند مورد از زیبایی های سواحل شنی آنتالیا می باشند. در ادامه این نوشتار به بررسی و توضیحاتی در مورد چند مورد از آثار باستانی موجود در آنتالیا اشاره خواهیم کرد و امیدواریم مانند همیشه تا انتها همراه الهام سیر باشید. در مورد این بناهای تاریخی و بازمانده های آنها افسانه های بسیاری در آنتالیا وجود دارد برای مثال در مورد زبانه های آتشی که هر چند امروزه دلیل علمی به وجود آمدن آنها مشخص شده ولی کماکان آنها را راهنمای در راه ماندگان می دانند و افسانه های آنها را دست به دست می کنند.

چند مکان تاریخی در آنتالیا

خرابه های پاسه لیس و برج ساعت

خرابه های پاسه لیس در سواحل زیبای آنتالیا یکی از آثار ارزشمند به جا مانده از دوران های گذشته می باشد که گفته می شود در زمان اسمندر مقدونی یکی از مراکز تجاری مهم در منطقه بوده است. همچنین در آنتالیا می توانید از برج ساعت قدیمی که در قرن ۱۸ و توسط عثمانی ها بنا شده است بازدید کنید؛ این برج در کنار مسجد پادشاه قرار گرفته است. شهر لیکیا نیز به عتوان یکی از آثار تاریخی تور آنتالیا هم راه دریایی و هم راه زمینی دارد و می توانید ساعات خوشی را با قدم زدن در کوچه پس کوچه های این شهر باستانی داشته باشید.

چند مکان تاریخی در آنتالیا

لیکیای میرا و کلیسای سنت نیکولاس

یکی از مهیج ترین بخش های تاریخی و به اصطلاح هرابه های تاریخی به جا مانده تئاتر باستانی میرا می باشد. این تئاتر گنجایش جمعیتی نزدیک به ۱۵۰۰ نفر را دارا بوده است و همچنین یک گورستان اسرار آمیر نیز در میان صخره های این منطقه خودنمایی می کند که البته اجازه بازدید از آن داده نمی شود ولی افسانه های زیادی در مورد آن وجود دارد. داستان بابانوئل نیز از کلیسای سنت نیکولاس و اسقف اعظم آن آغاز شد که بسیار علاقه مند بود به فقرا کمک کند. این کلیسا قدمتش به قرون ۵ تا ۱۵ میلادی باز می گردد و در قرن چهارم میلادی اسقف اعظم یا همان بابا نوئل در آن دفن گردیده است.

چند خطی از الهام سیر

الهام سیر مجری برگزاری تور های تفریحی و گردشگری در داخل ایران و خارج از ایران، بلیط چارتر تور داخلی و تور خارجی تور استانبول تور آنتالیا و تور تفلیس

شما میتوانید برای اطلاعات پرواز و خرید بلیط هواپیما از آدرس charter.elham24.net استفاده نمایید

آخرین دیدگاه‌ها