چند جاذبه طبیعی و زیبای تبریز

شهر تاریخی تبریز بعد از تهران و مشهد بزرگترین شهر ایران است. در گذشته در شهر تبریز وقایع بسیاری رخ داده است که باعث شده امروزه این شهر به عنوان یکی از شهرهای تاریخی ایران شناخته شده باشد. تبریز در تابستان دارای آب و هوای کوهستانی و خنک است و عنوان یکی از زیباترین شهرهای ایران را به خود اختصاص داده است. در این جا بر آن شدیم مکان های زیبا و توریستی تبریز را معرفی کنیم تا اگر خواستید به صورت شخصی و بدون تور به آنجا بروید سردرگم نباشید و بدانید از چه مکان هایی دیدن کنید. برای اقامت نیز در این شهر هتل های متفاوتی وجود دارد. وسایل حمل و نقل به تبریز نیز به صورت زمینی و هوایی برقرار بوده و با تهیه بلیط هواپیما می تواند آسوده و در کمترین زمان به این شهر زیبا سفر کنید. آژانس هواپیمایی الهام سیر ارائه دهنده انواع تورهای مسافرتی در ایران .

 چند جاذبه طبیعی و زیبای تبریز

پارک ملی کنتال یا کمتال

یکی از جاذبه های گردشگری تبریز پارک ملی کنتال است که وسعت بسیار زیادی را به خود اختصاص داده است. این پارک که منطقه ای حفاظت شده در مرز بین تبریز و ارمنستان واقع شده جزئی از حیات وحش کیامکی نیز محسوب می شود. پارک ملی کنتال از زیباترین مناطق طبیعی تبریز است و در کنار رودخانه ارس قرار دارد و با داشتن دره های عمیق، صخره ها و تپه های بلند و انواع لاله های رنگارنگ که آنرا شبیه مزرعه لاله ها کرده است اهمیت زیادی در جذب تورهای گردشگری دارد.

جنگل های ارسباران

جنگل های ارسباران که در گذشته به قره داغ مشهور بوده است وسعتی برابر هزاران هکتار دارد. این طبیعت بکر و زیبا کوه های بلند، درختان سر به فلک کشیده، رود زیبا، قلعه و دشت های پهناور را در خود جای داده است. در این جنگل تنوع گونه های گیاهی و جانوری که شاید مانند آن ها را در سایر زیستگاه های ایران نتوان یافت، دیده می شود که برای علاقمندان به طبیعت بسیار باشکوه است. برای دیدن جنگل های با شکوه ارسباران نیاز به یک راهنمای خوب دارید بنابراین این سفر معمولا در برنامه تور تبریز گنجانده می شود.

چند جاذبه طبیعی و زیبای تبریز 

پارک ائل گلی یا همان شاه گلی تبریز

ائل گلی یکی از مهم ترین جاذبه های طبیعی و توریستی شهر تبریز است و در ایام نوروز به دلیل وجود مسافران و تور نوروزی از سراسر ایران و نیز تور خارجی یکی از شلوغ ترین جاهای تبریز است. در پارک ائل گلی دریاچه بزرگی وجود دارد که در گذشته به شاه گلی(دریاچه بزرگ) و امروزه به ائل گلی(دریاچه مردم) تغییر پیدا کرده است. بر روی تپه بزرگی که در نزدیکی دریاچه قرار دارد آبشارهای مصنوعی ساخته شده که آب آنها به درون دریاچه هدایت شده است. متل های متعدد و نیز شهربازی معروف تبریز به نام لونا پارک در این پارک قرار دارد. در مرکز دریاچه عمارت زیبای شاه گلی وجود دارد که امروزه به عنوان تالار و مهمان سرا از آن استفاده می شود.

چند خطی از الهام سیر

الهام سیر مجری برگزاری تور های تفریحی و گردشگری در داخل ایران و خارج از ایران، بلیط چارتر تور داخلی و تور خارجی تور استانبول تور آنتالیا و تور تفلیس

شما میتوانید برای اطلاعات پرواز و خرید بلیط هواپیما از آدرس charter.elham24.net استفاده نمایید

آخرین دیدگاه‌ها