چشمه مرتضی یزد

بدون شک برای دیدن زیبایی های بی نظیر کویر باید به شهرهای میانی کشور ایران مانند یزد سفر کنید. البته این شهر تاریخی به جز کویر و آثار باستانی زیادی که دارد اندک شهرتی نیز به خاطر چشمه های پرآبی که در اطراف شهر قرار گرفته به دست آورده است. برای استفاده از چشمه معروف شهر یزد باید به شهرستان طبس سفر کنید، در متن زیر درباره خاصیت های و زیبایی های این چشمه توضیح می دهیم. با آژانس الهام۲۴ همراه باشید.

چشمه مرتضی یزد

خواص درمانی و عجایب چشمه مرتضی علی

بیشترین چیزی که گردشگران را مستعد به بازدید از این چشمه می کند، شهرتی است که به واسطه خواص دارویی به دست آورده است. آب جوشانی که از دل کوه خارج می شود و سرشار از املاح معدنی می باشد، می تواند برای دردهای مفصلی و ستون فقرات مناسب باشد. وسیع ترین چشمه معدنی که در شهر یزد می توانید پیدا کنید، چشمه مرتضی علی می باشد که از دیوار های حمامی به همین نام تراوش می کند. ریخته شدن آب گرم و جاری شدن آن در بستر رودخانه باعث ایجاد یک شگفتی بی نظیر می باشد چرا که آب سرد رودخانه و آب گرم چشمه مخلوط نمی شوند و به طور همزمان می توانید هر دو دمای آب را در یک لحظه حس کنید.

چشمه مرتضی یزد

زیبایی های دیگر این چشمه

استفاده از آب چشمه برای آبیاری مزارع و درختان این منطقه باعث ایجاد طبیعتی سرسبز و دل انگیز در این ناحیه شده است. در نزدیکی این چشمه یکی دیگر از جاذبه های طبیعی این شهر قرار دارد که به نازک ترین سد جهان شهرت یافته است و قوس زیبای این طاق که به دوران صفوی باز می گردد جهان گردان زیادی را به خود جلب می کند.حتی کسانی که به کوه نوردی علاقه دارند می توانند در این بازدید نهایت لذت راببرند چرا که این طاق جزو سد های بلند دنیا می باشد.

چند خطی از الهام سیر

الهام سیر مجری برگزاری تور های تفریحی و گردشگری در داخل ایران و خارج از ایران، بلیط چارتر تور داخلی و تور خارجی تور استانبول تور آنتالیا و تور تفلیس

شما میتوانید برای اطلاعات پرواز و خرید بلیط هواپیما از آدرس charter.elham24.net استفاده نمایید

آخرین دیدگاه‌ها