چشمه باداب سورت مازندران

یکی از استان های شمالی کشور به دلیل داشتن حدوداً بیست استان از جاذبه های فراوانی برای بازدید برخوردار می باشد. طبیعت بکر و جذابی که هرگز پیش از دیدنش وجود چنین زیبایی در ذهن انسان قابل تصور نبوده تاثیر بسزایی در جذب گردشگران و مسافران دارد. وجود دریاچه کوهستانی، چشمه، جنگل و کوهستان پوشیده از درختان سرسبز از جمله بهترین دلایل برای شروع سفری به مقصد مازندران می باشد. شهر ساری به خاطر وجود آب و هوای گرم و مطبوع و سواحل زیبای خلیج فارس سالانه میزبان گردشگران بسیاری می باشد و از جاذبه های طبیعی می توانیم به چشمه باداب سورت اشاره کنیم که اشاره مختصری به زیبایی های آن می کنیم. آژانس الهام سیر در ایام نوروز ۹۷ نیز به مانند همیشه در کنار شما همراهان همیشگی خواهد بود.

چشمه باداب سورت مازندران

ویژگی های زیست محیطی

این چشمه از دو قسمت تشکیل شده و آب این دوقسمت از لحاظ مزه، رنگ و بو کاملاً بایکدیگر متفاوت هستند. یکی از قسمت های به دلیل داشتن آب گرم و شور در فصل گرم مورد استفاده قرار می گیرد که خاصیت درمانی برای کمردرد، سردرد و بیماری های روماتیسمی را دارا می باشد و از ویژگی های منحصر به فرد این قسمت یخ نزدن آن در فصل سرد سال است. قسمت دیگر چشمه دارای آبی به رنگ نارنجی یا قرمز می باشد و وجود لایه های رنگی که از رسوب آهن در قسمت های کناری چشمه به وجود آمده زیبایی خاصی را پدید آورده است. منظره دیدنی که در هنگام طلوع و غروب خورشید و ساطع شدن نور خورشید در این چشمه پدید می آوردبرای هر بازدید کننده ای جالب توجه می باشد. ارتفاع زیاد چشمه و دیدن سقوط آب از این ارتفاع خالی از لطف نیست.

چشمه باداب سورت مازندران

موقعیت چشمه باداب سورت

این چشمه زیبا در نزدیکی روستایی به نام اورست می باشد و کوه های اطراف این چشمه از درختان سبز پوشیده شده اند. نام این چشمه به معنای شدت آب گاز دار می باشد و توسط سازمان حفاظت محیط زیست به ثبت رسیده است.

چند خطی از الهام سیر

الهام سیر مجری برگزاری تور های تفریحی و گردشگری در داخل ایران و خارج از ایران، بلیط چارتر تور داخلی و تور خارجی تور استانبول تور آنتالیا و تور تفلیس

شما میتوانید برای اطلاعات پرواز و خرید بلیط هواپیما از آدرس charter.elham24.net استفاده نمایید

آخرین دیدگاه‌ها