پوتالا زیباترین مکان مذهبی چین

پوتالا زیباترین مکان مذهبی چین 

کشور چین دارای جاذبه های طبیعی و مذهبی بسیاری می باشد که هر کدام از آن ها جذابیت خاص خود را برای گردشگرانی که از تور خارجی استفاده می کنند، دارد. البته این جاذبه ها گاهی به حدی زیاد است که برای اهالی این کشور که از تور داخلی استفاده می کنند نیز عجیب و غریب به نظر می آید. کاخ بزرگ پوتالا در منطقه لهاسا و در کشور چین و بر روی تپه ای بلند و در میان کوه ها و طبیعت سرسبز سر به فلک کشیده است و به یکی از برترین جاذبه های مذهبی و نیز طبیعی تبدیل شده است و هر ساله پذیرای مسافرانی است که با تور چین از این کاخ های وسیع دیدن می کنند. کاخ پوتالا بنایی بزرگ دارد که بخش عظیمی از آن را کاخ های سفید تشکیل می دهد و در قلب این کاخ ها بنای قرمزی ساخته شده است که به آنها کاخ قرمز می گویند. کاخ قرمز که مهمترین بخش این مجموعه می باشد عبادتگاه بوداییان بوده و دارای بخش های فرهنگی، آموزشی، کتابخانه و محراب می باشد و کاخ سفید که امروزه در بخشی از آن جلسات مهم دولتی، مذهبی و سیاسی برگزار می شود و در بخشی دیگر نمایندگان مردم و مجلس فعالیت می کنند. تمامی بنای کاخ بزرگ از آثار ثبت شده در میراث جهانی یونسکو به شمار می رود. این کاخ در ده طبقه و بر روی تپه ای سرخ در تبت ساخته شده ودارای حدود هزار اتاق می باشد که هر کدام از آنها دارای چشم اندازی از تبت می باشد.  کاخ پوتالا دارای طراحی و معماری بسیار شگفت انگیزی می باشد و در ساخت این کاخ از مصالح محکمی استفاده شده به طوری که پس از گذشت چند قرن از ساختش و مواجه شدن با زمین لرزه و نیز جنگ های پیاپی به مقدار کمی تخریب شده است که آن نیز در طول زمان فوراً بازسازی شده است تا این معماری هنری و مذهبی همچنان پا بر جا بماند.

پوتالا زیباترین مکان مذهبی چین 

باید و نباید سفر به کاخ پوتالا

برای دیدن این کاخ ها حتما باید با لیدرهای تور چین همراه شوید که یه راهنما نیز داشته باشد. چون کاخ خارج از شهر قرار دارد در نزدیکی آن هتل یا اقامتگاه وجود ندارد پس لباس گرم و وسایل مورد نیاز را از هتل بردارید اما وسایل اضافی برندارید زیرا مسیر زیادی را پیاده روی کنید تا به آن برسید. فقط زمان کوتاهی را می توانید داخل کاخ بگذرانید پس بازدید از تمامی جاذبه های کاخ ممکن نمی باشد اما سعی کنید حداکثر استفاده را بکنید. به هنجارهایی مثل نخوردن و نیاشامیدن در داخل کاخ و نیز سیگار نکشیدن احترام بگذارید.

چند خطی از الهام سیر

الهام سیر مجری برگزاری تور های تفریحی و گردشگری در داخل ایران و خارج از ایران، بلیط چارتر تور داخلی و تور خارجی تور استانبول تور آنتالیا و تور تفلیس

شما میتوانید برای اطلاعات پرواز و خرید بلیط هواپیما از آدرس charter.elham24.net استفاده نمایید

آخرین دیدگاه‌ها