پارک لاله تهران

اگر قصد سفر به شهر تهران را دارید حتماً از قبل برنامه ریزی لازم را برای بازدید از جاذبه های این شهر داشته باشید، چرا که تعدد کلیساها، آتشکده ها، مساجد و جاذبه های طبیعی تصمیم گیری را بسیار دشوار می کند. فضای جغرافیایی تهران توسط رود کرج و جاجرود تعیین می شود که این دو در کویر نمک با هم یکی می شوند. شرایط و رونق شهری تهران باعث شده تا جمعیت زیادی در آن متمرکز شوند. می خواهیم پارک لاله را در نوشته زیر معرفی کنیم الهام۲۴ را همراهی کنید.

پارک لاله تهران

معماری و تنوع گیاهی

یکی از مطالب جالبی که درمورد این پارک قدیمی وجود دارد این است که در ابتدا زمین پارک میدان اسب دوانی بوده است و بعدها تغییر کاربری داده است. معماری این فضای طبیعی به شیوه معماران ژاپنی می باشد و از مشخصه های این معماری می توانیم به جویبارهای مارپیچ و آبنماهای زیبا اشاره کنیم که به فضای پارک رنگ و رویی دیگر بخشیده است. قرار گرفتن گونه های مختلفی از درختان در این پارک زیبایی آن را چندین برار کرده است از این درختان می توانیم به سرو نقره ای، چنار، اقاقیا، بلوط و سنوبر اشاره کنیم. دیدن گیاهانی مانند بامبو، بید سرخ، بربریس و سرو خمره ای برای کسانی که از این پارک بازدید می کنند بسیار متحیر کننده می باشد.

پارک لاله تهران

امکانات رفاهی

به جز استفاده از آرامش و زیبایی طبیعی پارک می توانیم از میز شطرنج، زمین بسکتبال و والیبال نیز برای ورزش کردن استفاده کنیم. قرار داشتن کتابخانه، مرکز تئاتر عروسکی که برای کودکان در نظر گرفته شده بسیار مورد استقبال کودکان قرار می گیرد. از دیگر زیبایی های این پارک می توانیم به وجود تندیس های از شخصیت های بزرگ ایران زمین اشاره کنیم. پخش شدن این امکانات در قسمت های مختلف پارک استفاده از آن را برای همه راحت تر کرده است.

چند خطی از الهام سیر

الهام سیر مجری برگزاری تور های تفریحی و گردشگری در داخل ایران و خارج از ایران، بلیط چارتر تور داخلی و تور خارجی تور استانبول تور آنتالیا و تور تفلیس

شما میتوانید برای اطلاعات پرواز و خرید بلیط هواپیما از آدرس charter.elham24.net استفاده نمایید

آخرین دیدگاه‌ها