ویزا چیست و چه تفاوتی با پاسپورت دارد

ویزا به چه معنی است

ویزا یعنی اجازه ورود به کشوری را داشتن. در سفرهای خارجی برخلاف سفرهای داخلی باید اجازه ورود به آن کشور یا همان ویزا را داشت البته همه کشورها ویزا نمی خواهند و مسافران باید قبل از اقدام به سفر از قوانین کشور مورد نظر اطلاع داشته باشند. ضمناً داشتن ویزا به منزله ورود حتمی به یک کشور نیست بلکه استثناهایی هم دارد که در مرز از ورود مسافران به آن خودداری می کنند. در بسیاری مواقع که قصد سفر با تور خارجی را دارید مسئولین تور راهنمایی و کارهای صدور ویزا را برای شما انجام می دهند.

 ویزا چیست و چه تفاوتی با پاسپورت دارد

ویزا با پاسپورت چه تفاوت دارد

ویزا همانگونه که در بالا اشاره کردیم اجازه ورود به یک کشور است که توسط آن کشور مقصد صادر می شود اما پاسپورت همانند شناسنامه سندی معتبر است که تابعیت و هویت دارندگان خود را تأیید می کند و توسط کشوری که در آن به دنیا آمده اید و زندگی می کنید صادر می شود. یکی دیگر از تفاوت های ویزا و پاسپورت این است که گردشگران هنگام برگشت به کشور خود پاسپورت را لازم دارند اما به ویزا نیازی نیست و تفاوت دیگر اینکه پاسپورت به مدت پنج سال اعتبار دارد ولی اعتبار ویزا به طور موقت توسط کشور مقصد تعیین می شود. آخرین تفاوت این است که برای سفر به تمامی کشورهای خارجی داشتن پاسپورت الزامی است ولی ویزا بستگی به کشور مقصد دارد. ویزا یک مهر یا برچسب است که در پاسپورت زده می شود و همین باعث شده بعضی گردشگران به اشتباه فکر کنند ویزا همان پاسپورت است.

ویزا چیست و چه تفاوتی با پاسپورت دارد 

تهیه ویزا و تبعات گم شدن ویزا

سفارتخانه اکثر کشورها در تهران وجود دارد که یکی از وظایف آن ها صدور ویزا است. برای صدور ویزا داشتن پاسپورت با اعتبار الزامی می باشد. مراحل قانونی صدور ویزا کمی وقت گیر است بنابراین برای گرفتن ویزا هر چه زودتر اقدام کنید و آن را به لحظات آخر محول نکنید. ویزا قانونی بودن ورود شما به یک کشور را تأیید می کند لذا باید به خوبی از آن نگهداری کنید اما در صورت گم شدن ویزا اولین کاری که باید انجام دهید این است که به سفارتخانه ایران در آن کشور بروید. برای پیشگیری از مشکلاتی از این دست می تونید کپی ویزا را نیز داشته باشید تا در صورت گم شدن ویزا از آن استفاده کنید.

چند خطی از الهام سیر

الهام سیر مجری برگزاری تور های تفریحی و گردشگری در داخل ایران و خارج از ایران، بلیط چارتر تور داخلی و تور خارجی تور استانبول تور آنتالیا و تور تفلیس

شما میتوانید برای اطلاعات پرواز و خرید بلیط هواپیما از آدرس charter.elham24.net استفاده نمایید

آخرین دیدگاه‌ها