ولینتاین در کشورهای مختلف

در نوشتار قبلی در مورد ولنتاین و پیشینه آن و نیز در مورد روز عشق در ایران باستان مطالبی را بیان کردیم. در ادامه نیز آژانس الهام۲۴ به بررسی ولنتاین در کشورهای مختلف خواهد پرداخت. بعد از دوران مشهور به قرون وسطی کشورهای مختلفی مانند آمریکا و انگلیس و فرانسه و دیگر کشورها روز عشق را جشن گرفته و مقدس می پندارند و جشن می گیرند. همچنین جوانان ترجیح می دهند که مراسم ازدواج خود را در این روز برگزار کنند. اعتقادات زیادی وجود دارد که ازدواج در روز عشق باعث تحکیم رابطه می شود و عشق میان زوجین را افزایش می دهد.

ولینتاین در کشورهای مختلف

رسومات روز ولنتاین

در کشورهای مختلف این رسم و رسوم متفاوت می باشد و برای مثال در انگلیس روز ولنتاین دختران مجرد برگ های قرمز درختان را در آب گل قرار میدادند و در چهار سمت بالشت خود قرار میدادند تا در شب ولنتاین همسر محبوب خود را در آرزوها ببیند و آروزهایشان برآورده شود. همچنین کشورهای آسیایی مانند ژاپن هم رسومات عجیبی دارند که یکی از انها این است که زنان در این روز به مردان کادو می دهند که در نوع خود جالب است. هم اکنون در ۱۴ فوریه یا همان ۲۵ بهمن ماه افرادی زیادی را در حال هدیه دادن انواع شکلات، کارت تبریک به همراه دسته های گل رز قرمز به یکدیگر هستند، اگر چه این یک مناسبت غیر ایرانی هست اما ما ایرانی ها نیز مانند تمام مردم جهان روز ولنتاین را بهانه ای برای نشان دادن عشق و محبت خود به اطرافیان می دانیم.

ولینتاین در کشورهای مختلف

روز عشق در رم باستان

در رُم باستان ماه فوریه را به عنوان نماد عشق جشن میگرفتند. پس روز ولنتاین که امروز ما آن را در چهاردهمین ماه جشن می گیریم بازمانده ی ای از اعتقادات رُم و مسیحیان می باشد. در افسانه های کاتولیک سه نام با عنوان والنتین آمده است. اما آنچه بیشتر مورد قبول است به زمان رُم و پادشاه کلادیوس دوم بر می گردد. این پادشاه عقیده داشت یک سرباز مجرد بهتر از سرباز متاهل می جنگد بنابراین ازدواج را برای سربازان ممنوع اعلام کرد. والنتیانوس این فرمان را ناعادلانه می دانست پس به مقابله با فرمان کلادیوس پرداخت و به ازدواج عشاق جوان کمک می کرد. تا زمانی که کلادیوس متوجه این عمل او شد و دستور قتل وی را صادر کرد.

چند خطی از الهام سیر

الهام سیر مجری برگزاری تور های تفریحی و گردشگری در داخل ایران و خارج از ایران، بلیط چارتر تور داخلی و تور خارجی تور استانبول تور آنتالیا و تور تفلیس

شما میتوانید برای اطلاعات پرواز و خرید بلیط هواپیما از آدرس charter.elham24.net استفاده نمایید

آخرین دیدگاه‌ها