ولینتاین

اواخر بهمن ماه هر سال خیابان ها و مغازه ها رنگ و بوی خاصی دارد و در ایران و کشورهای مختلف زوج های عاشق را در این روز می توان مشاهده کرد که با گُل و شکلات و خرس قرمز در خال تردد می باشند. اما آژانس الهام سیر در این نوشتار به بررسی این روز که به نام ولنتاین یا روز عشق مشهور است می پردازیم. البته مبدأ ولنتاین ایران نیست و در ایران نیز در فرهنگ ایران باستان روزی با این نام وجود دارد که متاسفانه کمتر مورد توجه قرار گرفته است. در دو نوشتار پیش رو به این موضوع می پردازیم که ولنتاین چیست و در کشورهای مختلف چه آداب و رسومی دارد. ما را همراهی کنید.

ولینتاین

پیشینه ولنتاین

پیشینه ولنتاین به زمان های دور باز می گردد و به نحوی می توان گفت به ما قبل از تاریخ. در آن زمان ها به قدرت های ماورائی به عنوان نگهدارندگان زمین وجود داشت و عناصر طبیعی اصلی نماهای قدرت بودند. نمادهای اصلی آب و آتش، خاک و هوا همواره از تقدس برخوردار بودند و افسانه های زیادی در مورد آنها وجود داشت. اما نکته جالب اینکه نماد دیگری که به عنوان یک قدرت خود را نشان داده و جلوه گر شد نماد عشق بود. مردم در این زمان ها به عشق و محبت به همدیگر اعتقاد زیادی داشتند و به همین دلیل کشورها و حکومت های مختلف روزی را برای بزرگداشت آن در نظر می گرفتند و در ایران باستان نیز سپندارمذ به عنوان روزی که نماد زمین و عشق بود انتخاب شد.

ولینتاین

ولنتاین در ایران باستان

همانگونه که اشاره کردیم در ایران سپندارمذ به عنوان روز عشق مشهور شد و آیین های خاصی نیز در این روز برگزار می شد که یکی از آیین ها مردگیری می باشد که در این آن مردان برای زنان هدیه های بسیار زیبایی تهیه می کنند و در واقع این روز بیشتر از روز عشق روز بزرگداشت زنان و احترام به زحمات آنها بوده است. در مجموع به هر دلیل و با هر پیشینه ای وجود این روز باعث می شود محبت و صمیمیت بین زوج ها و انسان ها بیشتر شود و نکوداشت آن بسیار میمون و مبارک است. به عبارتی دیگر از هر بهانه ای برای محبت کردن بهره ببریم.

چند خطی از الهام سیر

الهام سیر مجری برگزاری تور های تفریحی و گردشگری در داخل ایران و خارج از ایران، بلیط چارتر تور داخلی و تور خارجی تور استانبول تور آنتالیا و تور تفلیس

شما میتوانید برای اطلاعات پرواز و خرید بلیط هواپیما از آدرس charter.elham24.net استفاده نمایید

آخرین دیدگاه‌ها