هواپیمایی نفت

این شرکت نخستین شرکت فعال صنعت هوایی در کشور ،  ابتدا با هدف پشتیبانی از عملیات اکتشاف ،  استخراج  و توسعه عملیاتی در مناطق نفتخیز جنوب فعالیت خود را در سال ۱۳۰۵ هجری شمسی تحت عنوان خدمات هوایی شروع کرد . بعدها از واحدی با عنوان مدیریت مناطق نفت خیز به صورت شرکتی مستقل ارتقاء پیدا کرد وتحت عنوان شرکت حمل و نقل هوایی ایران – نفت ، زیر مجموعه  شرکت ملی نفت ایران قرار گرفت . نهایتاً در سال ۱۳۷۹ سهام آن به صندوق بازنشستگی کارکنان صنعت نفت واگذار و به شرکت هواپیمایی نفت ایران تغییر نام پیدا کرد و در جهت اهداف ترسیم شده ، روند تکاملی خود را در مسیر تاریخ پر فراز و نشیب اش که قریب ۹۰ سال است ، طی می نماید .

با پیروزی انقلاب اسلامی ایران و خروج کارشناسان و متخصصان خارجی در سال ۱۳۵۷ از کشور و بعد از آن آغاز جنگ تحمیلی  ،  بخش وسیعی از کشور به  ویژه مناطق نفتخیز و شهر آبادان  ( محل اصلی شرکت هواپیمایی  نفت ایران) زیر آتش دشمن قرار گرفت.

در آن شرایط سخت مهندسان ، خلبانان ، کارشناسان و کارکنان این شرکت در حرکتی خود جوش و ایثارگرانه زیر حجم آتش دشمن موفق شدند، هواپیماها ، تجهیزات ، ابزار و ادوات حیاتی این صنعت را از آبادان به مکانی امن انتقال داده و بدون نیاز به متخصصان خارجی در فعالیتی نوین علاوه بر عملیات پروازی در راستای استمرار سیاستهای کلان شرکت ملی نفت (اکتشاف ، استخراج ، تولید و صادرات ) اقدامات ارزشمند دیگری از جمله جابجایی مجروحین و امداد رسانی به رزمندگان و … را در کارنامه خود به یادگار بگذارد.

ازافتخارات دیگر شرکت هواپیمایی نفت ایران از ابتدای تأسیس تا به امروز ضریب بالای ایمنی در پرواز می باشد. به گونه ای که  تاکنون هیچ سانحه  همراه با مسافر نداشته و بر اساس آمار جامعه جهانی ،  ایمن ترین شرکت هواپیمایی خاورمیانه لقب گرفته است. همچنین شرکت هواپیمایی نفت ایران در سده دوم فعالیت صنعت نفت کشور تدوین برنامه چشم انداز ده ساله با افق ۱۴۰۴ می باشد که موجب باقی ماندن بر سکوی نخست ایمنی پرواز در خاورمیانه و استفاده حداکثری از توان و قابلیت های تخصصی و فنی بر اساس برنامه های تنظیم شده به منظور رسیدن به جایگاه بالاتر در عرصه های مختلف خواهد گردید.

هم اکنون شرکت هواپیمایی نفت همچون گذشته علاوه بر خدمت رسانی به کارکنان خدوم شرکتهای تابعه وزارت نفت ، مانند دیگر ایر لاین های کشور به سایر هموطنان عزیز نیز خدمت رسانی می نماید. 

شرکت هواپیمایی نفت ایران در راستای انجام وظایف و دستیابی به اهداف تعیین شده در رابطه با تصدی حمل و نقل هوایی مسافر ، بار و محصولات پستی در داخل و خارج با بال ثابت و با رعایت قوانین و دستورالعمل سازمان هواپیمایی کشوری می تواند عملیات زیر را کماکان در راستای پشتیبانی از عملیات اکتشاف ، تولید و صدور نفت و گاز انجام دهد.

هواپیمایی نفت
هواپیمایی نفت

• اداره عملیات حمل و نقل هوایی و احداث ، تهیه و تامین ، حفاظت و نگهداری تاسیسات و وسایل ، تجهیزات ، کارکنان و دفاتر مربوطه.

• انجام فعالیت های بازرگانی ، اداری ، آموزش و خدمات دیگری که برای انجام عملیات ترابری شرکت و بهبود کیفیت عملیات مزبور و همچنین توسعه دامنه فعالیت های شرکت لازم است.

• ارائه هرگونه خدمات و سرویس های بال و فرودگاهی از جمله خدمات حمل و نقل هواپیمایی بال ثابت پروازهای تجسسی و اداری به اشخاص حقوقی – اعم از دولتی و غیر دولتی – در داخل و خارج از کشور.

• انجام خدمات مربوط به هواپیما ، مسافر و بار ( هلدینگ ).

• ارائه خدمات هوانوردی.

• ارائه خدمات مهندسی و تعمیرات به کلیه شرکت های ایرانی دارنده نوع هواپیماهای ملکی شرکت هواپیمایی نفت براساس اختیارات قانونی مندرج در گواهینامه تعمیراتی (MC).

این شرکت از فرودگاه مهرآباد به اکثر نقاط کشور پرواز داخلی دارد، همچنین این شرکت دارای پروازهای خارجی محدود نیز است. هواپیمایی نفت دارای بلیط هواپیمایی سیستمی و بلیط هواپیما چارتری است .

اطلاعات تماس و ارتباط  هواپیمایی نفت

نشانی دفتر مرکزی : تهران – فاز یک شهرک اکباتان – خیابان شهید نفیسی- پلاک ۱۱

تلفن :                                                               ۴۴۶۴۱۷۵۵-۰۲۱, ۴۷۲۲۵-۰۲۱ 

تلفن واحد فناوری اطلاعات :                                                    ۴۴۶۹۵۷۱۸-۰۲۱

فاکس:                                                                               ۴۴۶۹۱۰۹۳-۰۲۱

ایمیل :                                                                       [email protected]

تلفن دفتر فروش تهران:                                                        ۴۴۶۹۱۰۸۳ (۰۲۱)

تلفن واحد رزرو :                                                 ۴۴۶۴۷۳۵۰ ، ۴۴۶۵۴۲۸۱ (۰۲۱)

مدیریت فروش :                                                                  ۴۴۶۹۱۰۸۳ (۰۲۱)

دفترفروش فرودگاه مهرآباد :                                                   ۶۱۰۲۳۳۳۲ (۰۲۱)

نشانی دفتر اهواز: اهواز – جنب فرودگاه بین المللی اهواز

دفتر فروش فرودگاه اهواز :                                                      ۳۴۴۳۲۷۳۶(۰۶۱)

 

چند خطی از الهام سیر

الهام سیر مجری برگزاری تور های تفریحی و گردشگری در داخل ایران و خارج از ایران، بلیط چارتر تور داخلی و تور خارجی تور استانبول تور آنتالیا و تور تفلیس

شما میتوانید برای اطلاعات پرواز و خرید بلیط هواپیما از آدرس charter.elham24.net استفاده نمایید

آخرین دیدگاه‌ها