هواپیمایی معراج

هواپیمایی معراج یکی از ایرلاین‌های خصوصی و جوان در بین ایرلاین های  کشور است. این ایرلاین در سال ۱۳۸۹ با مجوز سازمان هواپیمایی کشوری تأسیس شد. دفتر اصلی این شرکت در تهران قرار دارد. مدیرعامل شرکت کاپیتان تورج دهقانی زنگنه است.  در حال حاضر دارای یازده فروند هواپیما است. از این تعداد، پنج هواپیمای ایرباس این هواپیمایی برای پروازهای مسافربری استفاده می‌شود و مابقی متعلق به پروازهای دولتی است.

هواپیمایی معراج
هواپیمایی معراج

نشان هواپیمایی معراج ترکیبی است از دایره با دو بال نمادین به مفهوم پرواز و استفاده از رنگ‌های آبی و قرمز که رنگ سازمانی این هواپیمایی است. دایره همچنین نمادی از حرکت و زمان است و نشانی از آسمان و حرکت اجسام سماوی در حول محوری دوار. رنگ آبی به معنای آرامش و لذت‌بردن است، قرمز نماد زندگی است و رنگی است درای کشش، قدرت و انرژی مثبت است. دلیل انتخاب این آرم برای هواپیمایی معراج این است که این نشانه مفهوم حرکت، آرامش، لذت بردن و انرژی مثبت را در پرواز نمایش می‌دهد و در نهایت به شعار سازمانی هواپیمایی معراج اشاره دارد.

این شرکت هواپیمایی دارای یازده فروند هواپیما است. دو فروند از نوع ایرباس ۳۰۰ و سه فروند دیگر ایرباس ۳۲۰ هستند که در مسیرهای مسافربری از آن‌ها استفاده می‌شود. ضمناً این شرکت دارای یک فروند هواپیمای ایرباس ۳۲۱ و دو فروند بوئینگ ۷۰۷ و یک فروند بوئینگ ۷۳۷ و نیز دو فروند فالکن ۵۰ نیز است که دولتی بوده و در مسیرهای مسافربری استفاده نمی‌شوند.هم اکنون این شرکت در شهرهای مهم از جمله تهران، مشهد، شیراز، اصفهان، کیش، کرمانشاه و همچنین کشورهای ترکیه، مالزی، عراق، کویت و امارات دارای ایستگاه فعال بوده و در حال ارائه خدمات و سرویس‌دهی به مسافران و مشتریان خود است. ایرلاین معراج در حال حاضر به‌ دنبال خرید هواپیماهای جدید و توسعه ناوگان خود است. طبق اعلام سازمان هواپیمایی کشور، در سال ۱۳۹۳ این شرکت با میانگین زمان تأخیر ۷ دقیقه‌ای کم‌ترین تأخیر پروازی را در میان شرکت‌های هواپیمایی دیگر داشت.

هواپیمایی معراج
هواپیمایی معراج

پروازهای این ایرلاین از ترمینال ۲ فرودگاه مهرآباد انجام میشود.

در سال ۱۳۹۵ هواپیمایی معراج رکورد طولانی‌ترین پرواز ایرانی را با انجام پرواز هیئت دیپلماتیک جواد ظریف که از سیدنی به تهران و به مدت ۱۷ ساعت بدون توقف و سوخت گیری انجام شد را شکست.

مشخصات دفتر مرکزی:

تهران، میدان آزادی، ابتدای خیابان محمد علی جناح، ساختمان معراج

تلفن تماس: ۶۱۹۵۴-۰۲۱

[email protected]

مشخصات دفتر فروش مرکزی

تهران، میدان آزادی، ابتدای خیابان محمد علی جناح، ساختمان معراج

تلفن تماس: ۶۳۲۶۶-۰۲۱

[email protected]

 

 

 

چند خطی از الهام سیر

الهام سیر مجری برگزاری تور های تفریحی و گردشگری در داخل ایران و خارج از ایران، بلیط چارتر تور داخلی و تور خارجی تور استانبول تور آنتالیا و تور تفلیس

شما میتوانید برای اطلاعات پرواز و خرید بلیط هواپیما از آدرس charter.elham24.net استفاده نمایید

آخرین دیدگاه‌ها