هندوستان زیبا و شگفت انگیز

در مورد جاذبه های گردشگری تور هند هر مقدار سخن بگوییم باز کم گفته ایم. در این بخش نیز چند مورد دیگر از جاذبه های خارق العاده تور هندوستان را معرفی خواهیم کرد. با الهام سیر همراه باشید. غارهای مشهور به غارهای الورا که در قرن های بسیار دور توسط بودایی ها ساخته شده است و راهبان و پیروان جین آن را به یادگار گذاشته اند یکی از عجایب تور هند می باشد. این غارها در بمبئی واقع شده است و برخی از آنها بیش از سیصد کیلومتر هستند این غارها در میان میراث جهانی یونسکو نیز دیده می شود و صومعه ها و کلیسا و معابد در آن دیده می شود. می توان این غارها را به عنوان نماد تساهل و ارتباط بین ادیان آن زمان هندوستان معرفی نمود.این غارها بسیار عجیب هستند و از اشکال آنها تا کنده کاری های موجود در این غارها همگی بسیار دیدنی می باشند. شاید عجیب ترین بخش این غارها معبد کایلاسا می باشد که هزاران تن سنک در آن استفاده شده است و یک شاهکار معماری نیز محسوب می گردد.

هندوستان زیبا و شگفت انگیز

قلعه Mehrangarh در جیپور

Mehrangarh در واقع نام یک مهاراجه هندی می باشد که بر این قلعه نقش بسته است. این قلعه یکی از با استحکام ترین بناهای هندوستان می باشد و گفته می شود قدمت آن به قرن ۱۵ میلادی باز می گردد. این قلعه در آن زمان برای محافظت از مردم بنا شده است. خانه های آبی رنگ جیپور نیز بسیار صحنه های زیبایی را خلق کرده اند. از این بنا به عنوان یکی از ارزشمندترین آثار معماری هندوستان یاد می شود. برای ورود به این قلعه ۷ ورودی وجود دارد که هر کدام در نوع خود بسیار با شکوه می باشد. در این قلعه امروزه یک موزه نیز وجود دارد که می توان آثار به جای مانده را در آن مشاهده کرد، آثاری که برای مهاراجه بوده است و در نوع خود جالب توجه است. در جیپور بناهای زیبا و توریستی دیگری نیز وجود دارد برج قدیمی ساعت و بازارها و و خصوصاً ادویه فروشی ها بسیار مورد توجه توریست ها می باشد زیرا همانگونه که در نوشتارهای پیشین بیان کردیم یکی از اصلی ترین مراکز تولید ادویه در دنیا هندوستان است.

هندوستان زیبا و شگفت انگیز

چند خطی از الهام سیر

الهام سیر مجری برگزاری تور های تفریحی و گردشگری در داخل ایران و خارج از ایران، بلیط چارتر تور داخلی و تور خارجی تور استانبول تور آنتالیا و تور تفلیس

شما میتوانید برای اطلاعات پرواز و خرید بلیط هواپیما از آدرس charter.elham24.net استفاده نمایید

آخرین دیدگاه‌ها