همایش جامع گردشگری ایران در ساری برگزار شد

مازندران با دارا بودن جاذبه های طبیعی و بکر استانی مسافرخیز است که سالانه به ویژه در نوروز و تابستان میزبان میلیون ها مسافر و گردشگر است.

“دبیر همایش جامع گردشگری ایران”

دبیر همایش جامع گردشگری ایران در پلاژ بهزیستی مازندران در ساری گفت: سال ۲۰۱۷ به عنوان سال گردشگری نامگذاری شد که برای موفقیت و رسیدن به قله های پیشرفت باید اصل خصوصی سازی و سرمایه گذاری را توسعه دهیم.

بابک پزشکی با اشاره به فرمایشات مقام معظم رهبری مبنی بر اقتصاد مقاومتی تصریح کرد: با توسعه صنعت گردشگری می توانیم از ظرفیت ها و منابع طبیعی جهت توسعه پایدار استفاده کنیم و همچنین با مدیریتی مستمر و آگاه و استفاده از فرمول های مدیریتی می توانیم گردشگری را به درستی در جهان مطرح کنیم. مسیر توسعه باید با پیوستگی و نظارت مداوم باشد و کاستی ها و موانع رفع شود تا شاهد توسعه هر چه بیش تر توسعه این صنعت در استان و کشور باشیم.

مدیرعامل شرکت توسعه گردشگری ایران در همایش جامع گردشگری ایران گفت: صنعت گردشگری یک پدیده پویا و بزرگترین تحرک اجتماعی است که توانست منشا بسیاری از تاثیرات فرهنگی و اقتصادی در جامعه باشد. حسینی افزود: مهم ترین مزیت گردشگری بحث اقتصادی است که در سال ۲۰۱۶، هزار و ۵۰۰ میلیارد دلار گردش مالی در صنعت گردشگری به وجود آمد که ما نیز می توانیم از کشور ما نیز می تواند از این فرصت بهترین بهره و استفاده را داشته باشد.

حسینی گفت: حدود ۵۴ درصد گردشگری برای تفریح و تعطیلات، ۲۶ درصد درمان و سلامت، ۱۴ درصد تجارت و کار و ۶ درصد مربوط به بقیه کارهاست که باید در هر زمینه ای با مدیریت درست گامی موثر در جهت رونق اقتصادی برداریم.

مدیرعامل شرکت توسعه گردشگری ایران بیان داشت: در اجرای طرح های اقتصاد مقاومتی نیز در زمینه گردشگری استفاده از ظرفیت های درونی است که مهمترین اصول و راهبرد آن ایجاد اشتغال مستقیم و غیرمستقیم است که از هر ده شغل دنیا یک شغل در زمینه گردشگری است. وی گفت: جنگل و دریا در شمال، کویر و شنزار در جنوب در صنعت گردشگری به عنوان کالا مطرح است که باید در حفظ آن کوشا باشیم.

این مسئول گردشگری کشور گفت: همچنین در زمینه درآمدزایی نیز نباید به صنعت و منابع نفت اکتفا کنیم و متخصصان گردشگری را صادرات نامرئ نامیدند زیرا درآمد پایدار را برای کشور می آورد.

همایش جامع گردشگری ساری
همایش جامع گردشگری ساری

حسینی با بیان اینکه صنعت گردشگری صنعتی چند وجهی است افزود: ایران در زمینه آثار تاریخی و جذابیت های طبیعی جزء ۱۰ کشور اول دنیاست و باید بدانیم این فعالیت ها قابل اتکا و پایدار است و اگر می خواهیم به سند چشم انداز توسعه درسال ۱۴۰۴ دست یابیم و ۲۰ میلیون گردشگر یعنی روزی ۴ یا ۵ میلیون گردشگر خارجی داشته باشیم باید زیرساختهای راه، امنیت و دیگر آیتم ها را فراهم کنیم.

وی گفت: یکی از شاخص های ارزیابی در زمینه گردشگری و توریسم احساس امنیت است که هر توریستی که وارد ایران می شود ابتدا ۴۰ درصد تصور امنیتی دارند اما زمانی که کشور را ترک می کنند تصور امنیتی بیش از ۹۰ درصد می شود. وی گفت: امیدواریم برگزاری همایش ها تنها برای برگزاری جلسات نباشد و با توجه به منابع طبیعی، اقتصادی و فرهنگی تلاش و همفکری کنیم زمینه را برای توسعه صنعت گردشگری فراهم کنیم.

مدیرکل میراث فرهنگی صنایع دستی و گردشگری مازندران در همایش جامع گردشگری ایران در پلاژ بهزیستی در ساری گفت: مازندران از نعمات مختلفی مانند دریا،کوه،رودخانه،محیط طبیعی جنگل و همچنین منابع خدادادی دیگر برخوردار است که سالانه میلیون ها مسافر و گردشگر از این استان سرسبز دیدن می کنند.

دلاور بزرگ نیا افزود: در حوزه گردشگری دریایی، دریاچه های پشت سد بهترین فرصت برای سرمایه گذاری است که سرمایه گذاران می توانند بهره درستی از این فضا داشته باشند. وی تصریح کرد: از دیگر فرصتهای سرمایه گذاری در گردشگری مقوله گردشگری سلامت است که مسافران و گردشگران داخلی وخارجی می توانند با توجه به تجهیز بیمارستان های استان، برای درمان و گذران دوره نقاهت مقصد خود را استان مازندران انتخاب کنند.

بزرگ نیا گفت: در زمینه بوم گردی نیز خانه های روستایی و ییلاقات با توجه به دارا بودن منابع طبیعی و محیطی بکر، فضا را برای سرمایه گذاران فراهم می کند. وی افزود: در سال اقتصاد مقاومتی با ایجاد پنجره واحد سرمایه گذاری، دیگر سرمایه گذاران در ادارات و دستگاه ها سرگردان نمی شوند و مجوزها نیز هر به موقع صادر می شود.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت در همایش جامع گردشگری ایران گفت: موضوع گردشگری امری مهم است که باید جدی گرفته شود و ایران جزء ۱۰ کشور تاریخی دنیاست که باید با توجه به جغرافیا، فرهنگ، تاریخ، رسوم و جذابیت های مختلف استان تلاش شود صنعت گردشگری را رونق دهیم.

محمد محدپور عمران افزود: فعالان اقتصادی دردنیا ثابت کردند که این صنعت موجب رشد اقتصاد در هر جامعه ای می شود و ما نیز تلاش کردیم در استان فضا را برای توسعه این امر فراهم کنیم. وی تصریح کرد: تا زمانی که مسائل اقتصادی جامعه حل نشده باشد توسعه گردشگری به تعویق می افتد که باید توسعه این صنعت همراه با اشتغال باشد.

محمدپور با اشاره به اهمیت تلفیق گردشگری و تجارت گفت: در حوزه تلفیق و اجرای این امر نیز مجوزها صادر و هر جا صنعت مزاحم گردشگری بود عقب نشینی کردیم و هر جا نیاز بود مانند طرح اسپهبد خورشید جابجا می کنیم. وی ادامه داد: مازندران توانمندی قطب نمایشگاه کشور و بین المللی را دارد و صنعت، معدن تجارت آماده سرمایه گذاری در این زمینه است.

معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استاندار مازندران نیز گفت: استان مازندران ظرفیت و پتانسیل بالقوه و بالافعل مانند جنگل، دریا، مزارع، باغ و منابع طبیعی دارد که ۲۶ درصد مساحت این استان را دشت و ۷۴ درصد را مناطق کوهستانی تشکیل می دهند.

حسن خیریانپور افزود: وجود ۴ بندر، ۳ فرودگاه، ۵ گمرک، ۲ تله کابین، ۳۳۸ کیلومتر ساحل، ۴۳۰ کیلومتر راه آهن، ۳۰ پارک جنگلی و ده دریاچه این استان را از هر لحاظ زمینه را برای نوسازی و نوآوری و سرمایه گذاری گردشگری فراهم می کند. وی تصریح کرد: همچنین نزدیکی مازندران به پایتخت و کشورهای حوزه دریای خزر، فضایی برای گردشگری دریایی فراهم می کند که باید با برنامه ریزی درست ظرفیت ها، پتانسیل، توانمندی شناسایی شده و با برنامه ریزی، اجرا، مراقبت و نظارت گامی در جهت توسعه گردشگری و رونق اقتصادی برداریم.

خیریانپور بیان کرد: در زمینه اقتصاد مقاومتی نیز امسال به ۱۰۰۵ فقره با ۴۲۴ میلیارد تومان تسهیلات پرداخت شد که در این زمینه رتبه نخست را در کشور کسب کرد. وی با اشاره به تشکیل کارگروه ستاد تسهیل و رفع موانع تولید افزود: در زمینه گردشگری نیز اگر سرمایه گذاران در روند فعالیت واقدامات خود موانع و گره و یا مشکلی داشته باشد با نگاه گره گشایی تلاش کردیم مشکلات و مسائل را رفع کنیم و در چند سال اخیر ۶۱۸ مورد اقدامات عملیاتی و سرمایه گذاری در بخش گردشگری در ساخت هتل، متل، آپارتمان های اقامتی و مراکز اقامتی انجام شد.

 

 

چند خطی از الهام سیر

الهام سیر مجری برگزاری تور های تفریحی و گردشگری در داخل ایران و خارج از ایران، بلیط چارتر تور داخلی و تور خارجی تور استانبول تور آنتالیا و تور تفلیس

شما میتوانید برای اطلاعات پرواز و خرید بلیط هواپیما از آدرس charter.elham24.net استفاده نمایید

آخرین دیدگاه‌ها