هزار جریب مازندران

یکی از شهرهای استان مازندران که از لحاظ تاریخی به دوران صفویه باز می گردد، بهشهر می باشد. این شهر نام های مختلفی داشته و با گذشت زمان به بهشهر تبدیل شده است از این نام ها می توانیم به آسابسر، پنجهرازه و خرگوران اشاره کنیم. این شهر در ابتدا روستایی کوچک بوده ولی از اهمیت زیادی برخوردار بوده و به خاطر مورد توجه واقع شدن شاهان صفوی به پایتخت تبدیل شده است. مکان های دیدنی بسیاری برای بازدید در این شهر وجود دارد که هزار جریب به عنوان یک طبیعت بکر مورد توجه بازدید کنندگان قرار می گیرد. در ادامه با الهام سیر همراه باشید.

الهام سیر مجری فروش بلیط چارتر

هزار جریب مازندران

زیبایی های کوهستان نه سر

به جز زیبایی های طبیعی و سرسبزی که در این منطقه وجود دارد، زندگی کردن پرندگان و حیوانات متنوع در این اقلیم به اهمیت این منطقه می افزاید. از درختان منحصر به فرد این منطقه می توانیم به وجود ممرز، کچف، ال، آلوچه وحشی، راش و بارانک جنگلی اشاره کنیم. تنوع گیاهی این منطقه مورد توجه گیاه شناسان قرار گرفته است و وجود گیاهان دارویی مانند اسفنج، آویشن که در درمان بیماری ها مفید می باشد باعث توجه به این منطقه کوهستانی شده است. این ناحیه توسط سازمان حفاظت از محیط زیست مورد حفاظت قرار می گیرد تا از حیواناتی مانند شوکا، پلنگ و پرندگانی مانند عقاب، شاهین، هدهد، سارگپه، بلدرچین در برابر شکارچیان محافظت شود و دیدن این حیوانات برای گردشگران جذابیت خاصی دارد.

خرید بلیط هواپیما از الهام سیر

هزار جریب مازندران

موقعیت جغرافیایی

این منطقه در واقع به بخش های کوهستانی گفته می شود که میان چندین استان قرار دارد و هر بخش از آن متعلق به یک استان می باشد. این کوه های بخش هایی از کوهستان البرزمانند رشته کوهای اندرک، سردر، پارمت، قلع ادوک را شامل می شود که میان شهرهای نکاف بهشهر و چند شهر دیگر تقسیم شده است و طبیعت بکر و دیدنی آن جزو جاذبه های پر بازدید محسوب می شود.

تور استانبول | تور آنتالیا | تور تفلیس

چند خطی از الهام سیر

الهام سیر مجری برگزاری تور های تفریحی و گردشگری در داخل ایران و خارج از ایران، بلیط چارتر تور داخلی و تور خارجی تور استانبول تور آنتالیا و تور تفلیس

شما میتوانید برای اطلاعات پرواز و خرید بلیط هواپیما از آدرس charter.elham24.net استفاده نمایید

آخرین دیدگاه‌ها