هتل بهتر است یا متل

در مورد تفاوت های متل با هتل در نوشتار قبلی مطالبی را ارائه دادیم و در مورد تفاوت در طراحی و امکانات صحبت کردیم. هتل ها از سال های بسیار دور ساخته شده و قدمت طولانی تری را نسبت به متل ها دارند که در حدود دهه ۱۹۰۰ اولین آنها در سفرهای جاده ای مورد استفاده قرار گرفت. در واقع دلیل نام گذاری متل ها هم همین امر بود و اصولاً رانندگان بین راهی از این اقامتگاه ها استفاده می کردند. الهام۲۴ در این نوشتار به بررسی ادامه تفاوت های هتل با متل پرداخته است. معنای کلمه متل نیز از مخفف دو کلمه انگلیسی به معنای راننده و هتل گرفته شده است که نشان دهنده فلسفه به وجود آمدن متل ها می باشد.

هتل بهتر است یا متل

هزینه و موقعیت هتل و متل

هتل‌ها به دلیل امکانات و خدماتی که ارائه می‌ دهند، هزینه بالاتری نیز دریافت می‌کنند و بهعبارت دیگر گرانتر هستند. با توجه به هزینه بیشتری که برای اقامت در هتل می دهید به همان نسبت هم امکانات و خدمات بهتری هم دریافت خواهید کرد. متل‌ها اما به نسب ارزان تر بوده و امکانات زیادی در اختیار مسافرین قرار نمی دهند و به همان نسبت هم هزینه کم تری را از مسافرین دریافت می کنند. هتل‌ها را می توان در هر جایی دید و از آنها استفاده کرد خصوصاً در مراکز شهرها، نزدیکی فرودگاه‌ها، اماکن گردشگری، نزدیک بزرگراه‌ها. حتی برخی از ساکنان شهرها نیز برای لذت بردن از اوقات فراغت خود به هتل‌های نزدیک محل سکونت خود می‌روند و به همین دلیل هتل ها در همه جا در دسترس می باشند. در نقطه مقابل متل‌ها بیشتر در حومه‌ی شهرها و در نزدیکی آزاد راهها و یا جاده های منتهی به اماکن گردشگری وجود دارند.

هتل بهتر است یا متل

هدف از ساخت هتل ها و متل ها

هدف از ساخت هر کدام از این اقامتگاه ها با یکدیگر متفاوت است و هتل‌ها برای لذت بردن از امکانات آن‌ها ساخته می شوند و طراحی آنها به صورتی است که میهمانان آن چه گردشگر باشند یا ساکن همان شهر، بتوانند لحظات لذت بخشی را در فضای هتل سپری نمایند. اما متل‌ها با هدف اقامت مسافران بین‌راهی ساخته می شوند و در طراحی آنها آسانی دسترسی به اتومبیل و نزدیکی به جاده ها در اولویت می باشد. حتی اگر به متل‌های واقع در اطراف جاذبه‌های گردشگری دقت کنید، طراحی آنها به گونه ای است که صرفاً برای اقامت شبانه و خواب باشد.

چند خطی از الهام سیر

الهام سیر مجری برگزاری تور های تفریحی و گردشگری در داخل ایران و خارج از ایران، بلیط چارتر تور داخلی و تور خارجی تور استانبول تور آنتالیا و تور تفلیس

شما میتوانید برای اطلاعات پرواز و خرید بلیط هواپیما از آدرس charter.elham24.net استفاده نمایید

آخرین دیدگاه‌ها