نگین دوست داشتنی استان مرکزی در تور اراک

یکی از شهر های ایران که به خاطر جاذبه های طبیعی مورد استقبال گردشگران در تور داخلی قرار می گیرد تور اراک می باشد. وجود چشمه های معدنی و غارهای طبیعی در این شهر باعث می شود مسافران از تور لحظه آخری غافل نشوند. برای سفر به اراک می توانید بلیط هواپیما و بلیط چارتر استفاده کنید. در متن زیر تعدادی از جاذبه های این شهر صنعتی در تور اراک را معرفی می کنیم.

نگین دوست داشتنی استان مرکزی در تور اراک 

دریاچه ها و چشمه های تور اراک

یکی از دریاچه هایی که در تور اراک مورد بازدید قرار می گیرد، دریاچه میقان می باشد. از زیبایی های این دریاچه می توانیم به لایه های نمکی که به شکل های مختلفی در می ایند اشاره کنیم. تنها دریاچه ایران که سدیم سولفات از آن استخراج می شود. از گیاهانی که به قهرمان کویر مشهور هستند می توانیم به قره داغ اشاره کنیم که از پخش شدن ماسه ها جلوگیری می کنند. از جاذبه های طبیعی که در این تور گردشگری مورد بازدید قرار می گیرد، می توانیم به چشمه چپقلی اشاره کنیم. آب خنک و گوارای چشمه خاصیت درمانی دارد. طبیعت سرسبز اطراف چشمه، چشم هر بیننده ای را به خود خیره می کند. یکی از غارهایی که در این تور مورد بازدید قرار می گیرد، غار هیزج می باشد. این غار در روستای کمیجان در کوه قوزی قشلاق قرار دارد. آثار باقی مانده اطراف غار نشان می دهد که قبلا از غار به عنوان پناهگاه استفاده شده.

نگین دوست داشتنی استان مرکزی در تور اراک 

غارهای طبیعی تور اراک

یکی از جاذبه های طبیعی و تاریخی در اراک غار کیخسرو می باشد، که مربوط به شاه کیخسرو ایرانی است. این غار تاریخی بر روی کوه راسوند قرار دارد و در دیوارهای داخلی غار اسم پهلوانان گذشته حک شده است. از دیگر غارهای دیدنی تور اراک می توانیم به غار سفید خانی اشاره کنیم. از زیبایی های این غار می توانیم به موضوع سفید پوش بودن در کل سال اشاره کنیم. چشمه هایی که از این غار سرچشمه می گیرند مانند چپقلی خاصیت درمانی دارند.

چند خطی از الهام سیر

الهام سیر مجری برگزاری تور های تفریحی و گردشگری در داخل ایران و خارج از ایران، بلیط چارتر تور داخلی و تور خارجی تور استانبول تور آنتالیا و تور تفلیس

شما میتوانید برای اطلاعات پرواز و خرید بلیط هواپیما از آدرس charter.elham24.net استفاده نمایید

آخرین دیدگاه‌ها