نکات مهم اربعین ۹۶

صدور ویزای اربعین در ۱۲ استان

در تهران مسئولیت صدور ویزای اربعین به سفارتخانه و چهار آژانس هواپیمایی واگذار شده است و غیر از تهران زائرین می توانند در ۱۲ استان دیگر نیز نسبت به اخذ ویزای اربعین اقدام نمایند. همچنین برای تحویل مدارک و صدور گذرنامه نیز دفاتر پلیس +۱۰ به صورت فعال در حال ارائه خدمات می باشند. نکته قابل ذکر در مورد گذرنامه این است که باید حداقل ۶ماه اعتبار داشته باشد و زائرین هم به صورت انفرادی و هم گروهی می توانند برای اخذ ویزا اقدام نمایند.

نکات مهم اربعین 96

شرایط تردد برای اربعین ۹۶

بررسی ها حاکی از این است که زائرین برای تردد می توانند از مرزها شلمچه، چزابه و مهران تردد نمایند و همچنین برای برای اتباع بیگانه نیز محدودیت خاصی وجود ندارد و تنها نکته ی قابل ذکر در مورد اتباع بیگانه این است که صرفاً باید از مرز شلمچه اقدام به تردد نمایند. همچنین برای دریافت ویزا پلیس مسئولیتی جز برقراری نظم ندارد و صدور ویزای اربعین صرفاً در حیطه وظایف سفارتخانه عراق و وزارت امور خارجه می باشد. همچنین تأکید شده است که با توجه به حجم بالای زائرین توصیه های پزشکی و پلیسی را جدی گرفته و با نیروهای امنیتی نیز همکاریهای لازم صورت گیرد. با آژانس هواپیمایی الهام سیر در ادامه همراه باشید.

توصیه های پلیسی اربعین

با توجه به سوء استفاده برخی جاعلین و کلاهبردارن در زمینه صدور ویزای اربعین توصیه می شود که جهت ثبت نام و دریافت ویزای اربعین فقط از طریق سامانه سماح اقدام نمایید. همچنین تبلیغاتی نظیر دریافت ویزای ارزان و سریع و غیره را با توجه به اینکه تنها راه دریافت ویزای اربعین سامانه سماح می باشد جدی نگرفته و از ارائه مدارک و یا مبالغی برای دریافت ویزا به افراد ناشناس جداً خودداری نمایید. همچنین در طول سفر و ایام اربعین با توجه به جمعیت زیاد از مدارک هویتی و مبالغی که نزد خود دارید به دقت مراقبت کنید و در صورت مفقودی سریعاً پلیس را در جریان قرار دهید.

نکات مهم اربعین 96

دینارهای تقلبی در اربعین

مورد مهم دیگر که باید به آن اشاره کنیم افراد سودجو و کلاهبرداری است که سعی می کنند با پیشنهادهای اغوا کنند برای تعویض دینار عراقی با ریال در تلاش هستند که دینارهای تقلبی را به زائرین بدهند. البته این موضوع کُلیت ندارد ولی باید حتماً به آن توجه کرد و مواظب کلاهبرداران احتمالی بود. در کنار دینارهای قلابی اجناس قلابی و گوشی های مشکل دار نیز به وفور در عراق یافت می شود.

چند خطی از الهام سیر

الهام سیر مجری برگزاری تور های تفریحی و گردشگری در داخل ایران و خارج از ایران، بلیط چارتر تور داخلی و تور خارجی تور استانبول تور آنتالیا و تور تفلیس

شما میتوانید برای اطلاعات پرواز و خرید بلیط هواپیما از آدرس charter.elham24.net استفاده نمایید

آخرین دیدگاه‌ها