نکاتی در مورد کشور مصر

مصر این کشور بزرگ عربی با تاریخ و تمدنی کهن همواره مورد توجه گردشگران و توریست ها بوده است. جامعه ای که در آن مرد سالاری نقش پُر رنگی دارد و زنان در آن مورد بی توجهی قرار گرفته و حقوق آنها نقض می شود. مصری ها در برخی منابع تاریخی به دینداری مشهور بوده اند و گفته می شود در طول سالیان دراز همواره اعتقادات مختلفی داشته اند. شایع است که در زمان های قدیم هر شهری در مصر یک خدای جداگانه داشت. هر شهری در مصر که بر قدرت آن افزون می شد خدای آن نیز مشهورتر می شد. آژانس الهام سیر در این نوشتار به بررسی آثار گردشگری تور مصر می پردازد و امیدواریم تا انتها با ما همراه باشید.

نکاتی در مورد کشور مصر

اهرام در مصر

یکی از جاذبه های گردشگری تور مصر که سالانه افراد فراوانی را به این کشور می کشاند اهرام مصر است. اهرامی که در دوران فراعنه ساخته شده اند و برای ساخت آنها هنوز هم افسانه های فراوانی را می سرایند. اهرام مصر به مانند کوه هایی عظیم در کشور مصر خود نمایی می کنند و بعد از گذشت قرن ها نیز هنوز اسرار فراوانی در مورد این اهرام که به اهرام ثلاثه شهرت دارند وجود دارد که هر کسی را کنجکاو می کند از این اهرام بازدید کنند.

نکاتی در مورد کشور مصر

هرم میدوم سنفرو

فراعنه برای اینکه بعد از مرگ نیز بتوانند ابهت خود را داشته باشند دستور ساخت اهرامی را می دادند و جسد آنها را به صورت مومیایی شده در این اهرام قرار می دادند. برای ساخت این اهرام تلاش های نا موفق فراوانی نیز انجام گرفت. فرعون سنفرو برای اینکه وی را به خاک بسپارند. گفته می شود این هرم هفت طبقه داشته است که پس از آن دو طبقه آن تخریب شد و در سالیان بعد نیز طبقات دیگری از هرم میدوم سنفرو تخریب گردید و امروزه از این هرم تاریخی سه طبقه باقی مانده است.

چند خطی از الهام سیر

الهام سیر مجری برگزاری تور های تفریحی و گردشگری در داخل ایران و خارج از ایران، بلیط چارتر تور داخلی و تور خارجی تور استانبول تور آنتالیا و تور تفلیس

شما میتوانید برای اطلاعات پرواز و خرید بلیط هواپیما از آدرس charter.elham24.net استفاده نمایید

آخرین دیدگاه‌ها