نکاتی در مورد آبشار مارگون

در نوشتار پیشین الهام سیر به بررسی زیبایی ها و امکانات آبشار مارگون سپیدان پرداخت و مسیرهایی که می تواند شما را به این آبشار برساند را بررسی نمود. در این نوشتار نیز الهام سیر به بیان چند نکته مهم در ارتباط با سفر به آبشار مارگون برای کسانی که در تور داخلی خود استان فارس را انتخاب کرده اند مطرح می کنیم. همانگونه که گفتیم این آبشار در یک دهکده به همین نام یعنی مارگون قرار گرفته است و در روزها و ایام تعطیل خصوصاً در تابستان بالا رفتن حجم خودروها و ظرفیت محدود پارکینگ آبشار مارگون مشکلاتی را برای روستاییان به وجود می آورد و موقعیت آبشار و بن بست بودن آن نیز این ترافیک را شدت می بخشد.

نکاتی در مورد آبشار مارگون

چند نکته مهم در مورد مارگون

یکی از مواردی که باعث می شود تاکید کنیم که مراقبت کنید این است که فاصله ما بین روستای مارگون با آبشار یک جاده خاکی بوده که کم بودن عرض جاده و همجواری آن با یک دره خطرناک که حفاظ مناسبی نیز برای آن نصب نگردیده است موجب بروز خطراتی می شود که باید دقت و پیش بینی لازم را داشته باشید. در فصول سرد سال نیز این منطقه برف گیر می باشد و در برخی مواقع دسترسی آبشار با روستاهای اطراف به صورت کامل قطع می گردد. یکی از نکات جالب هم این است که این آبشار سر چشمه ای ندارد و خود سرچشمه استف به این صورت که هزاران چشمه از دل سنگ ها به بیرون می خزند و آبشار را شکل می دهند که خود آبشار سرچشمه رودخانه می باشد.

نکاتی در مورد آبشار مارگون

منحصر به فرد بودن آبشار مارگون

با توجه به این مورد که این آبشار خود یک چشمه به حساب می آید در نیا بی نظیر بوده و می توان عنوان کرد که بزرگتیرن و زیباترین آبشار چشمه ای دنیا، آبشار مارگون سپیدان است. رود حاصل از به هم پیوستن چشمه های این آبشار رودی پُر آب بوده که خود را به سپیدان می رساند و البته در مسیر نیز جلوه های طبیعی مانند باغ ها و درختان فراوان خود از زیبایی های این منطقه می باشد. آب آبشار مارگون همواره بسیار خُنک می باشد.

چند خطی از الهام سیر

الهام سیر مجری برگزاری تور های تفریحی و گردشگری در داخل ایران و خارج از ایران، بلیط چارتر تور داخلی و تور خارجی تور استانبول تور آنتالیا و تور تفلیس

شما میتوانید برای اطلاعات پرواز و خرید بلیط هواپیما از آدرس charter.elham24.net استفاده نمایید

آخرین دیدگاه‌ها