نکاتی جالب در مورد شهر سوخته

در شهر سوخته یافته های ارزشمندی کشف شده است که توجه بسیاری از باستان شناسان و تاریخ نگاران را به خود جلب کرده است. گردنبندهای طلایی که در یکی از گورهای شهر سوخته کشف شده باعث شده که محققان و دانشمندان تحقیقاتی را راجع به این صنعت در شهر سوخته انجام دهند که به نتایج جالبی نیز رسیده اند که چگونه با استفاده از ابزارهای اولیه می توانستند گردنبندهایی را بسازند که آن را با سنگ های قیمتی تزئین کرده بودند. الهام سیر در ادامه به چند مورد از عجایبی که در میان این آثار کشف شده از شهر سوخته بوده است خواهد پرداخت.

نکاتی جالب در مورد شهر سوخته

آغاز تحقیقات در مورد شهر سوخته

آنگونه که گفته می شود یک انگلیسی برای اولین بار از نام شهر سوخته استفاده کرد و تیمی که از سوی یکی از مؤسسات معتبر بر روی شهر سوخته تحقیقاتی را انجام می داد در سال ۱۹۶۷ کار خود را آغاز کردند و با توجه به انقلاب ایران کار متوقف و در سال های بعد کاوش ها توسط یک تیم ایرانی به سرپرستی دکتر صادق سجادی ادامه پیدا کرد. در نهایت شهری وسیع کشف گردید که در نوع خود بی نظیر بودو باعث تعجب کاوش گران شده بود. شهری قدیمی اما پیشرفته در زمان خود. معماری جالب و صنعت جلوتر از زمان خود و مدیریت شهری جالب توجه همگی از عجایبی هستند که در شهر سوخته وجود دارند.

نکاتی جالب در مورد شهر سوخته

دانش و پیشرفت در شهر سوخته

معماری و مدیریت شهری شهر سوخته بسیار جالب می باشد و کوچه ها و منازلی منظم و برنامه ریزی شده را می توان مشاهده کرد و با توجه به لوله کشی و فاضلاب کشی در این شهر باید گفت که شهر سوخته دارای نوعی شهرداری و معماری شهری خاص بوده است که در آن زمان بسیار جالب و البته کمیاب بوده است. یافته هایی در مورد شهر سوخته نشان دهنده پیشرفت بسیار زیاد علوم پزشکی می باشد که حتی عمل جراحی جمجمه را به شکل ابتدایی در آن انجام می دادند. پیدا شدن وسایل بازی مانند تخته نرد و نیز چشم مصنوعی و خط کش نشان دهنده این است که مردم ساکن در شهر سوخته در علوم مختلف بسیار پیشرفت کرده بودند.

چند خطی از الهام سیر

الهام سیر مجری برگزاری تور های تفریحی و گردشگری در داخل ایران و خارج از ایران، بلیط چارتر تور داخلی و تور خارجی تور استانبول تور آنتالیا و تور تفلیس

شما میتوانید برای اطلاعات پرواز و خرید بلیط هواپیما از آدرس charter.elham24.net استفاده نمایید

آخرین دیدگاه‌ها