نان های عجیب و مشهور دنیا

در بخش قبلی در مورد دو نوع نان مشهور انگلستان و فرانسه توضیحاتی را ارائه دادیم. در این نوشتار نیز در ادامه مبحث پیشین سه نوع نان مشهور دیگر دنیا را نام خواهیم برد. با الهام سیر در ادامه همراه باشید. کشورهای اروپایی مانند آلمان و اتریش که تاریخ مشترکی دارند به همراه کشوری مثل سوئیس یک نان مشهور دارند که به آن زپف Zopf گفته می شود. این نان جالب و خوشمزه از مواد اولیه رایج مانند آرد و تخم مرغ و جو و مقداری کره درست می شود و از نظر ظاهری بسیار اشتها آور و خوشمزه می باشد. این نوع نان در کشورهای اروپایی یاد شده مانند آلمان برای صبحانه در روزهای خاص و با آداب و رسوم خاصی میل می شود.

نان های عجیب و مشهور دنیا

نان سنتی و مشهور ترکیه

ترکیه نیز که به صبحانه های بسیار خوشمزه و متفاوت در میان گردشگران و توریست ها شهرت دارد یک نان بسیار مشهور به نام یوفکا دارد. یوفکا بی شباهت به نان لواش نیست و گرد و صاف می باشد و مواد اولیه آن نیز آرد گندم و آب و نمک می باشد. ترکیه در اماکن توریستی و خصوصاً شهرهای کوچک و ساحلی برای توریست ها صبحانه های بسیار مفصل و جذابی را تدارک دیده است که یوفکا در این سفره های از جایگاه ویژه ای برخوردار است. یوفکار را حای در برخی از شیرینی ها و میوه خشک ها نیز ممکن است دیده شود ولی در مجموع طعم بی نظیر و شهرت آن باعث شده است آن را به عنوان یکی از مشهورترین نان های دنیا بنامیم.

نان های عجیب و مشهور دنیا

نان مشهور اینجرا

یکی دیگر از انواع نان های معروف دنیا نان اینجرا نام دارد. Injera که نان کشور اتیوپی می باشد مانند دیگر نغان های اشاره شده یک نوع نان محصر به فرد و جالب می باشد که شکل ظاهری آن صاف بوده و می توان گفت اسفنجی می باشد و سراسر آن می توان تعداد زیادی سوراخ را مشاهده کرد. البته در اتیوپی طیف وسیعی از این نوع نان ها دیده می شود که همگی در همین منطقه یافت می شود و در جاهای دیگر به سختی می توان اینجرا را پیدا کرد. نحوه خوردن این نوع نان نیز در نوع خود جالب است و مرد اتیوپی غذای خود را بر روی نان ریخته و با اضافه کردن سبزیجات و گوشت به آن، نان را می خورند.

چند خطی از الهام سیر

الهام سیر مجری برگزاری تور های تفریحی و گردشگری در داخل ایران و خارج از ایران، بلیط چارتر تور داخلی و تور خارجی تور استانبول تور آنتالیا و تور تفلیس

شما میتوانید برای اطلاعات پرواز و خرید بلیط هواپیما از آدرس charter.elham24.net استفاده نمایید

آخرین دیدگاه‌ها