ناترون تضاد بین زیبایی و وحشت در آفریقا

قاره آفریقا دارای جاذبه های فراوانی می باشد که به این قاره زیبایی و محبوبیت خاصی بخشیده است. دریاچه آب شور ناترون یکی از زیباترین و شورترین دریاچه هایی است که در دنیا یافت می شود. رنگ این دریاچه ی زیبا در تور آفریقا، به رنگ سرخ می باشد به طوری که در نگاه اول با دریای خون اشتباه گرفته می شود. این دریاچه در تانزانیا قرار دارد و در طول سال بومیان و نیز توریست ها می توانند با ثبت نام در تور دریاچه ناترون از این جاذبه دیدن کنند.

ناترون تضاد بین زیبایی و وحشت در آفریقا 

زیبایی های دریاچه ناترون

دریاچه ناترون زیستگاه و اکوسیستمی بسیار مناسب برای فلامینگوها می باشد و بر روی این دریاچه و در طبیعت اطراف آن می توانید هزاران فلامینگو را ببینید. با وجود اینکه این دریاچه محیط مناسبی برای فلامینگوها می باشد و انقراض این حیوانات کم یاب را به تأخیر می اندازد اما برای اکثر حیوانات محیطی نا امن و بسیار ترسناک می باشد که عکس های گرفته شده در این مکان گویای این ترس است.

ناترون تضاد بین زیبایی و وحشت در آفریقا 

موارد مهم در سفر به ناترون

در تور آفریقا و سفر به این دریاچه فراموش نکنید، آب دریاچه ناترون گاهی اوقات اسیدی و گاهی قلیایی می باشد و دمای آن در برخی مواقع به نقطه جوش نزدیک می شود به همین علت محیطی نامناسب و ترسناک را برای اکثر موجودات و پرندگان به وجود آورده است به طوری که به محض تماس با آب دریاچه فوراً خشک می شوند و می میرند. در مواقعی که آب دریاچه ناترون قلیایی می شود به واقع مقدار آمونیاک موجود در آن به شدت زیاد می شود و به مواد سوزاننده ای تبدیل می شود که می تواند باعث کوری چشم و سوختن پوست این جانوران شود. با اینکه ناترون اکوسیستم مناسبی برای اکثر حیوانات نیست اما خالی از آبزیان نیز نمی باشد و در آن انواع پلانکتون های آب شور، باکتری های هالوفیل و ماهی های زیادی وجود دارند که فلامینگوها از آنها تغذیه می کنند. تور ناترون در اکثر هتل های تانزانیا وجود دارد تا گردشگران را به این دریاچه عجیب و غریب ببرد، این تور در زمان مشخصی حرکت می کند.

چند خطی از الهام سیر

الهام سیر مجری برگزاری تور های تفریحی و گردشگری در داخل ایران و خارج از ایران، بلیط چارتر تور داخلی و تور خارجی تور استانبول تور آنتالیا و تور تفلیس

شما میتوانید برای اطلاعات پرواز و خرید بلیط هواپیما از آدرس charter.elham24.net استفاده نمایید

آخرین دیدگاه‌ها