میزان بار مجاز مسافر ایران‌ایر

هواپیمایی هُما یا ایران ایر یکی از مشهورترین هواپیمایی های ایران می باشد و در این نوشتار به بررسی میزان بار مجاز مسافران در پروازهای هما خواهیم پرداخت. همانگونه که اشاره کردیم هر هواپیمایی قوانین خاص خود را دارد و میزان بار رایگان برای مسافران تفاوت هایی دارد ولی در نهایت از یک بازده منطقی بیشتر و یا کمتر نمی شود. الهام سیر به عنوان یکی از متولیان فروش بلیط هواپیما در ایران و از قدیمی ترین شرکت های هواپیمایی کشور در مجموعه نوشتارهایی که ارائه داده و در ادامه نیز تقدیم می گردد، به بررسی قوانین بار در هواپیمایی های مختلف پرداخته است.

میزان بار  مجاز مسافر ایران‌ایر

بار مجاز مسافر در هواپیمایی هما پرواز داخلی

قانون بار در هواپیمایی هما برای پرواز های داخلی از یک کلاس پرواز به کلاس پرواز دیگر متفاوت می باشد و بر همین اساس در کلاس های پروازی O، M و Q یک مسافر بزرگسال می تواند ۲۰ کیلوگرم بار با خود داشته باشد و نیز برای کودکان هم همین میزان بار اختصاص داده شده است. در کلاس های پروازی نرخ V برای هر مسافر ۲۵ کیلوگرم و در کلاس نرخی C تا ۳۰ کیلوگرم و در کلاس نرخی J برای هر مسافر ۳۵کیلو بار مجاز و رایگان اختصاص داده شده است. موردی که نیاز است در این بخش به آن توجه داشته باشید این است که برای نوزدان در موارد ذکر شده بار رایگان تعریف نشده است.

میزان بار  مجاز مسافر ایران‌ایر

بار مجاز مسافر در پرواز خارجی هما

برای پروازهای بین‌المللی هما که هزینه بلیط آنها در تهران و به صورت ریال اخذ گردیده است در کلاس‌های نرخی L، N، M، Q و V به میزان سی کیلو و در کلاس‌های Y و I به میزان ۴۰ کیلوو همچنین در کلاس‌ نرخی C و J میزان چهل و پنج و پنجاه کیلو بار به عنوان بار مجاز و رایگان همراه مسافر اختصاص داده شده است. برای بار همراه مسافر و در کابین نیز محدودیت ابعاد بار به این صورت است که باید در محفظه بالای سر مسافر بتوان آن را جای داد.و از نظر حجمی نیز پنج کیلوگرم در تمامی پروازها و برای همه مسافران در نظر گرفته شده است. البته در برخی پروازهای ویژه نیز تا هفت کیلوگرم می توان با خود به داخل کابین هواپیما برد. برخلاف پروازهای داخلی در پروازهای بین المللی برای نوزادان زیر دو سال ده کیلوگرم بار اختصاص داده شده است و علاوه بر آن یک کالسکه تاشو را نیز می توان با خود به همراه داشت.

چند خطی از الهام سیر

الهام سیر مجری برگزاری تور های تفریحی و گردشگری در داخل ایران و خارج از ایران، بلیط چارتر تور داخلی و تور خارجی تور استانبول تور آنتالیا و تور تفلیس

شما میتوانید برای اطلاعات پرواز و خرید بلیط هواپیما از آدرس charter.elham24.net استفاده نمایید

آخرین دیدگاه‌ها