میزان بار مجاز مسافران هواپیما

موارد متفاوتی می تواند در میزان باری که با خود می توانید از طریق هوایی انتقال دهید تأثیر داشته باشد. شرکت هواپیمایی که با استفاده از آن قصد سفر دارید و نیز کلاس پراوزی که در آن هستید و مبدا و مقصد شما همگی می تواند در میزان بار مجاز مسافر هواپیما تأثیر گذار باشد. بنابراین باید پیش از اقدام به رزرو بلیط هواپیما در مورد آن اطلاعاتی داشته باشید تا برای انتقال بار خود به مشکل برخورد نکنید و آژانس الهام سیر نیز در این نوشتار به بررسی چند مورد از هواپیمایی های ایران و قوانین آنها پرداخته است. البته در صورتی که بار شما از حد مجاز بیشتر باشد مشکلی که پیش میاید این است که باید هزینه ای را برای اضافه بار پرداخت کنید.

میزان بار مجاز مسافران هواپیما

قوانین کلی بار مسافر

چند اصل کُلی در اکثر پروازها و هواپیمایی ها صدق می کند از جمله اینکه هر مسافری می تواند یک بسته و یا یک چمدان که ابعاد آن نباید از هفتاد در پنجاه سانیمتر تجاوز کند به همراه داشته باشد و وزن این بسته یا چمدان نیز بین ۵ تا ۸ کیلوگرم می باشد، که الته این مقدار را مسافر می تواند با خود به داخل کابین ببرد. برای بردن بسته های بزرگتر نیاز است هماهنگی هایی صورت گرفته و مجوز گرفته شود. به همین دلیل است که توصیه می شود در صورت امکان از بردن وسایل غیر ضروری به داخل کابین هواپیما خودداری کنید. این موارد کُلی می باشد و خطوط هواپیمایی و کلاس های مختلف پرواز قوانین خاص خود را دارند. در زیر به چند مورد از این قوانین بار مسافر در هواپیمایی ها اشاره خواهیم کرد.

میزان بار مجاز مسافران هواپیما

میزان بار مسافر در هر هواپیمایی

در هواپیمایی کیش ایر میزان باری که مسافر می تواند با خود به داخل کابین هواپیما ببرد و به اصطلاح بار دستی مساف نباید بیش از پنج کیلوگرم باشد و ابعادی ۵۵*۴۰ سانتیمتری داشته باشد. همچنین برای بزرگسالان ۲۰ کیلو و برای نوزادان ۱۰ کیلو بار در انبار هواپیما اختصاص داده می شود. بار برای مسافران در هواپیمایی معراج، ۲۰ کیلوگرم می باشد و در پرواز های داخلی ماهان در پرواز اکونومی بیست کیلو و در تجاری ۲۵ کیلو می باشد و برای سفر های هوایی خارجی ماهان نیز ۳۰ و ۴۰ کیلو بار برای هر مسافر مجاز می باشد.

چند خطی از الهام سیر

الهام سیر مجری برگزاری تور های تفریحی و گردشگری در داخل ایران و خارج از ایران، بلیط چارتر تور داخلی و تور خارجی تور استانبول تور آنتالیا و تور تفلیس

شما میتوانید برای اطلاعات پرواز و خرید بلیط هواپیما از آدرس charter.elham24.net استفاده نمایید

آخرین دیدگاه‌ها