میراث جهانی موجود در ایران

 ارگ بم نماد تاریخ و زلزله تلخ

ارگ بم در شهر بم استان کرمان واقع شده است بزرگترین بنای خشتی جهان می باشد و به ثبت میراث جهانی یونسکو رسیده است. ارگ بم دارای جاذبه هایی همچون دروازه اصلی، چندین مسجد و مدرسه و حمام تاریخی و دیدنی می باشد. در ارگ بم کاروانسراهایی وجود دارد که برای گردشگران بسیار جالب و دیدنی می باشد. ارگ بم در سال های اخیر در اثر زمین لرزه تخریب شد اما دیری نپایید که بازسازی شد و جایگاه برترین جاذبه خشتی را در میان گردشگران خارجی که با تور خارجی به بم سفر می کنند و یا حتی گردشگران با تور داخلی حفظ کرد.

میراث جهانی موجود در ایران

مجموعه میراث پاسارگاد

در استان شیراز نمادی باستانی مربوط به قرن ها پیش وجود دارد که دارای مجموعه ای بسیار نفیس شامل آرامگاه بزرگ مرد تاریخ بشریت کوروش کبیر، بنای سنگی و زیبای آتشکده و باغ شاهی  می باشد که آرامگاه کوروش کبیر در عین سادگی دارای بنایی شگفت انگیز و معنوی می باشد که جزو مقاصد اصلی تور شیراز می باشد.

گنبد سلطانیه و آجرهایی به بلندای تاریخ

گنبد سلطانیه بزرگترین و قدیمی ترین گنبد آجری جهان می باشد که در استان زنجان قرار دارد و از هنرهای اسلامی ایران محسوب می شود. معروفیت گنبد سلطانیه به حدی است که در فلورانس یک کلیسا را به شکل آن طراحی کرده اند. از این گنبد فیروزه ای در قدیم به عنوان ساعت آفتابی نام برده می شده است.

میراث جهانی موجود در ایران 

کوه بیستون آثاری عظیم در دل کوه

کوه بیستون در نزدیکی استان کرمانشاه قرار دارد و در دل آن اثری حکاکی شده بر روی سنگ ها می باشد این سنگ نوشته بزرگترین و مشهورترین سنگ نوشته در جهان می باشد که در میراث یونسکو به ثبت رسیده است و سالانه توریست های خارجی به مدد تور خارجی از آن دیدن می کنند. شایان ذکر است کتیبه داریوش که در بیستون قرار دارد در نوع خود مانند ندارد.

کلیساهای نامی ایران

با اینکه اکثریت مردم ایران مسلمان هستند اما به دلیل داشتن اقلیت مسیحی کلیساهای شگفت انگیزی در ایران وجود دارد که شهرت جهانی دارد و حتی برای گردشگران مسیحی که با تور خارجی به ایران می آیند بسیار جالب توجه است. در اینجا نام چند کلیسای دارای معماری خارق العاده را که به ثبت میراث جهانی یونسکو رسیده است را ذکر می کنیم ۱- قره کلیسا ۲- کلیسای سن استپانوس۳- کلیسای مریم مقدس۴- کلیسای چوپان ۵- کلیسای زور زور. این کلیسا ها برای گردشگران داخلی و خارجی که به دنبال مکان های مذهبی هستند بسیار محبوب می باشند.

 

چند خطی از الهام سیر

الهام سیر مجری برگزاری تور های تفریحی و گردشگری در داخل ایران و خارج از ایران، بلیط چارتر تور داخلی و تور خارجی تور استانبول تور آنتالیا و تور تفلیس

شما میتوانید برای اطلاعات پرواز و خرید بلیط هواپیما از آدرس charter.elham24.net استفاده نمایید

آخرین دیدگاه‌ها