مکان های تاریخی ساری

هر ایرانی که به هر کدام از شهرهای ایران سفر کند برای آشنایی با گذشته کشورش هم شده حتماً از بناهای تاریخی بازدید می کند و درباره وقایعی که بر این بنا گذشته اطلاعات کافی را به دست می آورد. معولا همه برای لذت بردن از فضای سرسبز و طبیعت بی نظیری که شهرهای شمالی از آن بهره می برند به شمال سفر می کنند ولی ما باتوجه به زیبایی آثار تاریخی پیشنهاد می کنیم حتماً از مکان های تاریخی هم بازدید کنید. در نوشته الهام سیر زیر درباره تعدادی از این مکان ها توضیح مختصری را ارائه می دهد.

مکان های تاریخی ساری

حمام وزیری ساری

در گذشته استفاده از حمام های عمومی بسیار باب بوده است و این حمام شامل قسمت های مختلفی مانند گرم خانه، سربینه و راهروهای ورودی بوده است. حمام وزیری به دوران قاجار تعلق دارد و قدمت طولانی آن مورد توجه بازدید کنندگان قرار می گیرد و به سبک معماران همان دوران ساخته شده است. گرمابه حمام یک سطح پایین تر از بقیه قسمت های حمام قرار گرفته و سقف بعضی قسمت ها به اشکال هندسی مانند هشت ظلعی ساخته شده است. این بنای تاریخی به خاطر گذشت زمان بخش هایی از آن دچار تخریب شده است که با تلاش هایی که سازمان میراث فرهنگی به انجام رسانده مورد مرمت و باز سازی قرار گرفته است.

مکان های تاریخی ساری

عمارت امیریه ساری

از بناهای قدیمی شهر ساری که قدمتی بیش از صد سال را دارا می باشد، می توانیم به بنای تاریخی کلبادی اشاره کنیم که از دوران قاجار به یادگار مانده است. قسمت های مختلف این بنا که می توانید از آن بازدید کنید شامل حجره، حمام و شاه نشین می باشد. دستور ساخته شدن این بنا به دست سردار جلیل صادر شده و بعد از مرگش به میراث فرهنگی تعلق گرفته است و این سازمان آن را در معرض بازدید عموم قرار داده است.

چند خطی از الهام سیر

الهام سیر مجری برگزاری تور های تفریحی و گردشگری در داخل ایران و خارج از ایران، بلیط چارتر تور داخلی و تور خارجی تور استانبول تور آنتالیا و تور تفلیس

شما میتوانید برای اطلاعات پرواز و خرید بلیط هواپیما از آدرس charter.elham24.net استفاده نمایید

آخرین دیدگاه‌ها