موزه جواهرات ملی ایران

کمتر کسی از این خاک و بوم را می شناسیم که قدمت و وسعت شهر تهران را نداند. متمرکز شدن جمعیت زیادی در این شهر باعث شده تا بسیاری از جاذبه ها و مکان های دیدنی این شهر زیاد به چشم نیاید. به گردشگران و مسافرانی که به واسطه شغل یا علاقه ای که به جواهرات اتیقه دارند پیشنهاد می کنیم حتما در سفر به تهران سری به موزه ملی این شهر بزنند که آثار ارزشمند موجود در این موزه چشم هر بیننده ای را به خود خیره می کند. در متن زیر تعدادی از این جواهرات را معرفی می کنیم. با زیر الهام۲۴ همراه باشید.

موزه جواهرات ملی ایران

کره جغرافیایی و تاج‌ ها

هرچه درباره زیبایی جواهرات به کار رفته در این کره صحبت کنیم باز هم نمی توانیم اندکی از جلوه این اثر را به قلم تحریر درآوریم. از جمله جواهراتی که برای نشان دادن بخش های مختلف کره به کار رفته می توانیم به الماس، یاقوت، لعل و زمرد اشاره کنیم. این کره زیبا همچون نگینی بزرگ در میان جواهرات این موزه می باشد چرا که وزن پنج کیلویی آن منحصر به فرد می باشد. قرار گرفتن تاجی بادامی شکل به رنگ سفید در این موزه بازدید کنندگان زیادی را به خود جلب می کند. بازدید از تاج کیانی و تاج ماه ما را با تاریخ ایران زمین و قدمت آن اشنا می کند، برای مثال دیدن تاج فرح در این موزه خاطرات پادشاهان گذشته این سرزمین را ورق می زند.

موزه جواهرات ملی ایران

تخت جمشید

در این سرزمین کهن افراد بسیاری پادشاهی کرده اند که از هرکدام یادگاری به جا مانده است، از زمان فتحعلی شاه تخت بی نظیری باقیس مانده که به دستور این پادشاه برای نشان دادن جلال و شکوه پادشاهی ساخته شده است و در ابتدا جمشید نام گذاری شده و بعدها به تخت طاوس تغییر نام داده است. از جمله جواهراتی که در ساخت این تخت به کار رفته می توانیم به طلا اشاره کنیم.

چند خطی از الهام سیر

الهام سیر مجری برگزاری تور های تفریحی و گردشگری در داخل ایران و خارج از ایران، بلیط چارتر تور داخلی و تور خارجی تور استانبول تور آنتالیا و تور تفلیس

شما میتوانید برای اطلاعات پرواز و خرید بلیط هواپیما از آدرس charter.elham24.net استفاده نمایید

آخرین دیدگاه‌ها