مهمترین شهرهای تونس

تونس: 

پایتخت کشور تونس، شهر تونس در انتهای خلیج تونس است.  این شهر در سده ۱۳ میلادی پایتخت دولت حفصی شمال آفریقا شد و تبدیل به یک کانون بزرگ بازرگانی در منطقه شد. عثمانیان در سال ۱۵۳۴ میلادی این شهر را اشغال کردند ولی از سال ۱۵۹۱ دولت مستقل از استانبول عمل میکردند. در سال ۱۸۸۱ این شهر بدست فرانسویان افتاد و در معماری آن تغییرات بزرگی ایجاد کردند. از سال ۱۹۴۲ تا میانه های ۱۹۴۳ این شهر به دست متفقین افتاد.

شهر تونس معروف به شهر مساجد است. مسجد زیتونیه از معروفترین مکان های مذهبی شهر تونس است. کوی گل ها، کوی باغچه ها، منطقه بلودر واقع در شمال شهر که باع وحش هم دارد،موزه ملی باردو العمران و  المناره از مکان های دیدنی این شهر است.

این شهر دارای سیستم مترو، اتوبوس رانی و تاکسی می باشد.

تونس
تونس

الجم:

الجم شهر کوچک با جمعیت حدود بیست هزار نفر است. یکی از مهمترین انگیزه ها برای رفتن به الجم که به استان رومی ها مشهور است، وجود بزرگترین آمفی تئاتر رومی ها از دوره اول مسیحیت است. این اثر در فهرست آثار یونسکو ثبت شده است. از دیگر آثار معروف این شهر می توان به موزه غنی موزاییک رومی ها اشاره کرد.

شهر الجم- آمفی تئاتر الجم
شهر الجم- آمفی تئاتر الجم

حمامت:

اولین ساکنین تونس بنام پاپوت ها در قرن اول میلادی در این محل ساکن شدند. این شهر در قرن دوم تحت سلطه حکومت رم قرار گرفت. دیوارهای اطراف شهر در قرن 

 ۱۳ میلادی ساخته شد و در قرن ۱۵ میلادی این شهر بنا شد. این شهر به جهت داشتن ریزورت ها و مجموعه هتل های زنجیره ای بین المللی از مناسب ترین سواحل تونس جهت اقامت و گشت و گذار برای توریست هاست. حمامت دارای دو بخش بافت قدیم (مدینا) و بافت جدید (یاسمین) می باشد. 

از جاذبه های این شهر میتوان شهر بازی کارتاژلند، موزه منحصر به فرد علی بابا، قلعه تاریخی حمامت و کشتی سلطان ۲ (دزدان دریایی) را نام برد.

حمامت
حمامت

سوسه:

سومین شهر پرجمعیت تونس، شهر سوس با جمعیتی حدود ۲۸۰٫۰۰۰ نفر می باشد. نام این شهر از نام شهری که سمبل قدرت و سبک زندگی آرام بوده است گرفته شده است. این شهر جایی با سواحل اعجاب انگیز، آب وهوایی دلپذیر دارای انواع هتل ها و رستوران ها و از مراکز تجاری و مهم ماهیگیری با بندرگاه های زیبا میباشد.

میتوان از بندر القنتاوی و بازارهای سنتی و قدیمی، باغ وحش friguia ، رقص زولو (از رقص های معروف آفریقایی)، و همچنین سفر با کشتی دزدان دریایی و موتورسواری در صحرای گرم آفریقا بعنوان محبوب ترین سرگرمی ها و دیدنی های این شهر یاد کرد.

 

شهر سوسه
شهر سوسه

نابل:

 در شمال شرقی کشور تونس، در جنوب شبه جزیره کیپ بن شهر نابل قرار دارد. در میدان اصلی شهر پرتقال بعنوان میوه و کشت اصلی این کشور توسط مهندس عزیز خارز با سفال به نمایش در آمده است.

در ابتدای دوره مسیحیت این شهر بعنوان پایتخت باستانی شهرت داشته است.

وجود قایق های بادبانی معروف باعث جذب گردشگران سراسر چهان به خود شده است. از دیگر دیدنی های تابل می توان به بازارهای هفتگی، سفالهای رنگی و همچنین سالن های شو چرم آن اشاره کرد.

نابل تونس
نابل تونس

سیدی بو سعید:

منطقه ای بنام “جبل المنار” با ” جبا المرسی” پس از فتح اسلام در توس بدست شخصی بنام “ابو سعید الباجی” شهرسازی شد و به احترام وی بنام سیدی بو سعید نامگذاری شد.

این شهر توریستی زیبا در ۲۰ کیلومتری شمای تونس واقع شده است. این شهر توریست های زیادی را بدلیل داشتن معماری خاص آبیو سفید و همچنین درخت های نارنج در فصل بهار به خود جذب می کند.

به همین دلیل بعنوان یکی از بهترین گزینه تورهای نوروزی ، تور تونس می باشد.

 این شهر کوچک شامل دو قسمت زیر است:

۱٫ توریستیک: قسمت شمالی شهر که به کوه ختم میشود را شامل میشود. بسیاری از فروشگاه ها، کافی شاپ ها، رستوران ها قرار دارند.

۲٫ عادی: نرسیده به کوه ها است و شامل سوپرمارکت ها، کافی شاپ ها، زستوران ها و دانشگاه مهندسی معماری میباشد.

نقل قول از داستان ها و افسانه های این منطقه، سنت لوئیس برای جنگ و تصرف این منطقه، به آنجا حمله کرده ولی افسون یک شاهزاده بربر شده و صرف نظر از جنگ شد به همین دلیل نام وی را به پرنسس حامی روستا تغییر کرد.

دیدن آلووراها و کاکتوس هایی بعضاً تا چند برابر قامت انسان از جاذبه های گیاهی این شهر است. 

 

سید بو سعید
سید بو سعید

 

 

 

 

 

 

 

 

چند خطی از الهام سیر

الهام سیر مجری برگزاری تور های تفریحی و گردشگری در داخل ایران و خارج از ایران، بلیط چارتر تور داخلی و تور خارجی تور استانبول تور آنتالیا و تور تفلیس

شما میتوانید برای اطلاعات پرواز و خرید بلیط هواپیما از آدرس charter.elham24.net استفاده نمایید

آخرین دیدگاه‌ها