مقبره های موجود در تور مصر

سرزمین مصر همانگونه که اشاره کردیم فقط اهرام نیست و معماری شهرهای ساحلی که در کنار روز نیل قرار گرفته اند و فرهنگ و شیوه زندگی مردم مصر، از دیدنی ها و جذابیت های تور مصر می باشد. در این نوشتار آژانس هواپیمایی الهام سیر به بررسی مقبره های باستانی و تاریخی تور مصر پرداخته است. مقبره ها نیز از نظر باستان شناسی اهمیت بسیار زیادی داشته و برای بسیاری از نزدیکان فراعنه و همسران آنها مقبره هایی ساخته می شد و آثاری نیز به همراه آنها به دفن می گردید. در ادامه با ما همراه باشید تا چند مورد از مقبره های موجود در تور مصر را معرفی کنیم.

مقبره های موجود در تور مصر

مقبره ی هنرمند سن نجم

از زمانی که اهرام به وجود آمدند تا مدتی این نوع مقبره ها فقط به فراعنه تعلق داشت اما هر میزان زمان گذشت اهرام کوچک تری نیز به وجود آمد و از اختصاصی بودن اهرام کاسته شد که گفته می شود این اتفاق از قرن ۱۴ پیش از میلاد اتفاق افتاد. یکی از مشهورترین این مقبر ه ها متعلق به یک هنرمند می باشد که گفته می شود به همراه همسرش در آن دفن شده اند. سن نجم یکی از مسئولین اصلی نقاشی های داخل مقبره های دیرالمدینه بوده است. در داخل مقبره سن نجم می توان نقاشی های زیبایی که به وسیله آن داخل مقبره آراسته شده است را مشاهده کرد و نیز میز و صندلی که به همراه سن نجم و همسرش دفن گردیده است.

مقبره های موجود در تور مصر

مقبره زیبای نوری در کوش

یکی از مقبره ها و آرامگاه های با شکوه در کنار رود نیل مقبره ای است مربوط به فرمانروایان تمدن کوش که مقبره های بزرگ و با شکوهی را برای خود ساخته اند مشاهده خواهید نمود. در نوری آرامگاهی قرار دارد که هر چند در خاک سودان واقع شده اما مربوط به تمدن مصر می باشد. در تور مصر علاوه بر اهرام بازدید از مقبره ها و زیبایی های اطراف رود نیل نیز می تواند تجارب خوب و به یاد ماندنی را برای شما به همراه داشته باشد.

چند خطی از الهام سیر

الهام سیر مجری برگزاری تور های تفریحی و گردشگری در داخل ایران و خارج از ایران، بلیط چارتر تور داخلی و تور خارجی تور استانبول تور آنتالیا و تور تفلیس

شما میتوانید برای اطلاعات پرواز و خرید بلیط هواپیما از آدرس charter.elham24.net استفاده نمایید

آخرین دیدگاه‌ها