معرفی چند اثر تاریخی مشهور

در نوشتارهای پیشینی که به شما عزیزان ارائه دادیم در مورد عجایب گردشگری و آثار تاریخی مباحثی را مطرح کردیم و مواردی را معرفی نمودیم. در این نوشتار نیز برخی دیگر از این آثار تاریخی را معرفی می کنیم. آژانس هواپیمایی الهام سیر در تلاش است با معرفی این جاذبه های گردشگری به شما کمک کند با اطلاعات بیشتری نسبت به خرید بلیط هواپیما و رزرو بلیط هواپیما اقدام کنید. البته همانطور که اشاره خواهیم کرد بسیاری از عجایب دوران باستان از بین رفته و بعدها بازسازی شده اند و به همین دلیل در هر نوشتاری معماری ها و آثار مشابه را نیز معرفی می کنیم.

معرفی چند اثر تاریخی مشهور

فانوس اسکندریه و بنای مشابه آن

فانوس اسکندریه نیز به عنوان یکی از آثار مشهور در مصر و دنیا شناخته شده است. فانوسی به بلندای نزدیک به ۱۴ متر که سالها قبل از میلاد ساخته شده است و در طول قررن ها بلندترین بنای ساخت دست بشر بوده است. فانوس اسکندریه متاسفانه در طول این سالیان دچار حوادث و بلایای طبیعی فراوانی شد و خصوصاً زمین لرزه این بنا را بارها تخریب کرد و بعد از آن بازسازی شد. بنابراین این بنا هر چند بازسازی همان بنا می باشد ولی خود ان بنا پیش از این تخریب شده است. نمونه های زیادی مشابه این اثر باستانی ساخته شده است که اکثر ساختمان های فانوس های دریایی مانند فانوس های دریایی فلوریدا و نروژ و آلمان وجود دارد.

معرفی چند اثر تاریخی مشهور

زئوس خدای غول پیکر

در مورد مجسمه زئوس افسانه ها و اساطیر زیادی وجود دارد، مجسمه غول پیکری که با استفاده از طلا و سنگ های گران قیمت در معبد زئوس و المپیا یونان و سال ها پیش از میلاد مسیح ساخته شده است. این مجسمه نیز به مانند برخی دیگر از عجایب دنیای باستان دستخوش حوادث طبیعی و بلایا شده و تخریب شده است. نمونه های مشابه این اثر را می توان مجسمه بودا در تایلند که نزدیک به شش تن طلا در آن استفاده شده است و دیگر مجسمه هایی که در چین و هند و کشورهای آسیای شرقی وجود دارد به فراوانی دید.

چند خطی از الهام سیر

الهام سیر مجری برگزاری تور های تفریحی و گردشگری در داخل ایران و خارج از ایران، بلیط چارتر تور داخلی و تور خارجی تور استانبول تور آنتالیا و تور تفلیس

شما میتوانید برای اطلاعات پرواز و خرید بلیط هواپیما از آدرس charter.elham24.net استفاده نمایید

آخرین دیدگاه‌ها