معبد مرجانی بندرعباس

در سفر به جنوب کشور ایران گزینه های زیادی برای انتخاب وجود دارد. یکی از شهرهای دیدنی جنوب کشور که در سفرهای گردشگری مورد بازدید قرار می گیرد، شهر ساحلی بندر عباس می باشد. این شهر گرمسیر از جاذبه های طبیعی و تاریخی زیادی برای بازدید برخوردار می باشد به عنوان مثال می توانیم به معبد هندوها که در یک خیابان رو به ساحل قرار گرفته است، اشاره کنیم، در متن زیر الهام سیر به معرفی بخش های مختلف این جاذبه گردشگری می پردازیم.

معبد مرجانی بندرعباس

ساختار بنا

این مکان مقدس تاریخی از قسمت های مختلفی تشکیل شده است که شامل یک اتاق مربعی شکل با گنبدی منحصر به فرد می باشد و طاق های که دور تا دور ایوان را در بر گرفته، سبک معماری هندی را به نمایش می گذارد. از دیگر شگفتی هایی که در ساختار این بنا وجود دارد می توانیم به استفاده از سنگ هایی مانند لاشه سنگ، سنگ مرجانی، ساروج و گچ لوله ای اشاره کنیم. بالا رفتن از پله های مارپیچی، بازدید از تالار نقاشی هندی ها شوق دیدن این بنای تاریخی را چندین برابر می کند. با گذشت زمان و انتقال یک سری از آثار ارزشمند این معبد به کشور هندوستان و همچنین تخریب شدن قسمت هایی از معبد، این مکان تاریخی رو به زوال می باشد و مدت هاست که به دلایل مختلفی امکان بازدید از آن وجود ندارد.

معبد مرجانی بندرعباس

جایگاه تاریخی معبد

قدمت این بنا به زمان محمد حسن سعدالملک بازمی گردد، که به عنوان محل عبادت هندوها با استفاده از پول هایی که از آنان جمع آوری شده ساخته شده است. مردم هندوستان پیرو ادیان مختلفی هستند که یکی از آنها دین ویشنو می باشد و عبادتگاهش در شهر بندرعباس قرار گرفته است. شاید دیدن طرح های مختلفی از خدایان بر روی دیوار حجره ها مانند طرحی از خدای فلوت کریشنا برای بسیاری از بازدید کنندگان حیرت انگیز باشد.

چند خطی از الهام سیر

الهام سیر مجری برگزاری تور های تفریحی و گردشگری در داخل ایران و خارج از ایران، بلیط چارتر تور داخلی و تور خارجی تور استانبول تور آنتالیا و تور تفلیس

شما میتوانید برای اطلاعات پرواز و خرید بلیط هواپیما از آدرس charter.elham24.net استفاده نمایید

آخرین دیدگاه‌ها