مشهورترین غذاها در سریلانکا

در نوشتار پیشین در مورد غذاها و میوه های عجیب سریلانکا مطالبی را مطرح کردیم و اکنون به بررسی چند مورد از مشهورترین غذ اها در تور سریلانکا خواهیم پرداخت. من به شخصه در سفر =های خود به امتحان کردن غذاهای محلی علاقه فراوانی دارم. غذاهایی که ممکن است تا آخر عمر دیگر نبینید. اصولاً یکی از قسمت های اصلی هر مسافرت و تور گردشگری نوع غذا و اذت بردن از غذاهای جدید می باشد. بنابراین نباید در این مورد حساسیت به خرج دهید و رژیم در سفر را فراموش کنید. الهام سیر در ادامه چند غذای مشهور کشور سریلانکا مشهور به جزیره برنج و ادویه و اشک هند، را معرفی خواهد کرد تا در تور سریلانکا با آشنایی قبلی اقدام به سفارش غذا کنید. به مانند همیشه افتخار ما این است که شما عزیزان تا انتهای نوشتار ما را همراهی کنید.

مشهورترین غذاها در سریلانکا

غذاهای دریایی در سریلانکا

یک جزیره در اقیانوس مگر امکان دارد که غذای دریایی نداشته باشد. سریلانکا نیز از این قائده مستثنی نیست و غذاهای دریایی در برنامه های غذایی مردم آن نقش ویژه ای دارد. اما در میان انواع غذاهای دریایی ما غذایی با نام Fish ambul thiyal به معنی ماهی ترش با ادویه کاری را به شما پیشنهاد می کنیم. برای تهیه این نوع غذا می توان ماهی های مختلفی را استفاده نمود. برای مزه دار کردن ماهی از نوعی میوه استفاده می شود و با ادویه های مختلف ماهی را آغشته کرده و سرخ می کنند. در واقع همان میوه عجیب و کوچک که کوراکای خشک شده نام دارد باعث تُرش شدن و در نتیجه مشهور شدن این نوع ماهی به ماهی ترش شده است. در سریلانکا اصولاً ماهی ها را با برنج سرو می کنند کاری که در ایران ما هم رواج دارد و سبزی پلو در کنار ماهی از جایگاه ویژه ای برخوردار است.

مشهورترین غذاها در سریلانکا

همبرگرهای سریلانکایی

یکی دیگر از بهترین غذاهای سریلانکا را می توان همبرگر نامید. البته بسیار متفاوت از همبرگر هایی که در ایران درست می شود. غذایی که سریلانکایی ها آن را کوتو می نامند و گردشگران به خاطذ سر و صدای آن بسیار تعجب می کنند. در کوچه پس کوچه ها و بازارهای سریلانکا هر گاه صدایی شنیدید که دو فلز به هم برخورد می کنند بدانید که در اطراف شما در حال درست کردن کوتو می باشند. مورد عجیب دیگر این است که شما ترکیبی از گوشت های نامعلوم در این همبرگر مشاهده نخواهید کرد بلکه کوتو نوعی نان است که وقتی می خواهید سفارش دهید می توانید محتویات آن را نیز انتخاب کنید و سپس میل نمایید. غذاهای سریلانکایی نیز از نظر تندی دسته کمی از غذاهای هندی ندارند.

چند خطی از الهام سیر

الهام سیر مجری برگزاری تور های تفریحی و گردشگری در داخل ایران و خارج از ایران، بلیط چارتر تور داخلی و تور خارجی تور استانبول تور آنتالیا و تور تفلیس

شما میتوانید برای اطلاعات پرواز و خرید بلیط هواپیما از آدرس charter.elham24.net استفاده نمایید

آخرین دیدگاه‌ها