مزایا و معایب بلیط سیستمی و پرواز سیستمی

یکی از معضلاتی که مسافران برای خرید بلیط هواپیما دارند مواجه شدن با انواع بلیط ها است و اینکه کدام بلیط مناسب شرایط آن ها است. در اینجا برای مسافرانی که برای اولین بار می خواهند سفر پروازی را تجربه کنند بلیط سیستمی و پرواز سیستمی را مختصری شرح می دهیم تا در انتخاب خود با مشکل مواجه نشوند.

 مزایا و معایب بلیط سیستمی و پرواز سیستمی

بلیط سیستمی چیست

بلیط سیستمی بلیط هایی هستند که همه روزه توسط شرکت های هواپیمایی به فروش می رسند. یکی از مزیت بلیط سیستمی این است که زمان و تاریخ پرواز را می شود تغییر دارد و به دلیل همین مزیت دارای قیمت بالاتری نسبت به سایر بلیط ها مثل بلیط چارتر دارند و هزینه بالا باعث شده بلیط سیستمی مناسب تورهای مسافرتی نمی باشد. اما مزیت دیگر بلیط سیستمی قابلیت استرداد یا کنسلی آن از سوی مسافر است و در استرداد تنها بخشی از هزینه بلیط کسر می شود و مابقی آن به مسافر برگردانده می شود. بسته به شرایط و زمانی که بلیط کنسل می شود هزینه کسری تعیین می شود به طوری که هرچه به زمان پرواز نزدیکتر باشد مبلغ بیشتری کسر می شود. مهم ترین مزیت بلیط سیستمی برای مسافران تخفیفی است که برای کودکان زیر ۱۲ سال ارائه می دهد.

مزایا و معایب بلیط سیستمی و پرواز سیستمی 

پرواز سیستمی چیست

پرواز سیستمی از جمله پروازهایی است که دارای مدت اعتبار زیادی است امکان تغییر زمان و تاریخ این پروازها به دلیل رزرو نشدن تمامی صندلی ها و یا دلایل مختلف وجود دارد. از مزیت های پروازهای سیستمی این است که هزینه آن در تمامی اوقات چه تعطیلات نوروزی و تورهای نوروزی غیره ثابت است. مزیت دیگر اینکه از خیلی قبل تر می توان بلیط رزرو کرد و نگرانی بابت نبود بلیط وجود ندارد. هستند کسانی که به شرکت های چارتر کننده اعتماد ندارند و بیشتر مایل هستند تا از شرکت های هواپیمایی دولتی بلیط خریداری کنند هر چند که بلیط پرواز سیستمی گرانتر باشد باز هم پرواز سیستمی را ترجیح می دهند. و اما معایب پرواز سیستمی که شاید در نوع خود برای بسیاری از مسافران و گردشگران عیب بزرگی محسوب شود این است که خرید پرواز سیستمی از طریق اینترنتی و غیر حضوری امکان پذیر نمی باشد و مسافران حتما باید به شرکت های هواپیمایی و یا دفاتر مخصوص فروش بلیط هواپیما مراجعه کنند که زمان بر بوده و خوشایند نمی باشد. به دلیل هزینه بالا معمولا تور داخلی و تور خارجی مسافرتی از پرواز سیستمی استفاده نمی کنند.

 

چند خطی از الهام سیر

الهام سیر مجری برگزاری تور های تفریحی و گردشگری در داخل ایران و خارج از ایران، بلیط چارتر تور داخلی و تور خارجی تور استانبول تور آنتالیا و تور تفلیس

شما میتوانید برای اطلاعات پرواز و خرید بلیط هواپیما از آدرس charter.elham24.net استفاده نمایید

آخرین دیدگاه‌ها