مرتفع ترین شهرهای کشور

در ادامه بررسی مرتفع ترین شهرهای ایران به چند شهر دیگر می رسیم. و این بار شهری به نام شهرکرد که بسیاری آن را به عنوان بام ایران می شناسند و با آب و هوای معتدل و رویایی خود سالانه تعداد زیادی گردشگر داخلی و خارجی را به این شهر می کشاند. هر چند شهر کُرد از نظز ارتفاع از سطح دریا در رتبه ۱۵ ایران قرار گرفته است اما با توجه به اینکه مرکز استان می باشد شناخته شده تر می باشد و خیلی ها آن را بام ایران می دانند. ارتفاع شهر کرد از سطح دریا ۲۰۶۰ می باشد و وجود چشمه های متعدد آب معدنی در این شهر باعث شده است که اقتصاد این شهر بر پایه صادرات آب معدنی شکل بگیرد. در ادامه با الهام۲۴ همراه باشید تا شهرهای دیگری که در لیست مرتفع ترین شهرهای ایران قرار دارند را نام ببریم.

مرتفع ترین شهرهای کشور

شهرستان بروجن

شهرستان بروجن از نظر ارتفاع در رتبه ۱۱ کشور قرار دارد و مانند شهرکرد در استان چهارمحال و بختیاری قرار گرفته است که مرتفع ترین استان کشور نیز می باشد و شهر بروجن همواره به عنوان یکی از سرد ترین شهرهای کشور شناخته شده است. تابستان های بروجن عالی بوده و با آب و هوایی خُنک و معتدل می تواند گزینه مناسبی برای سفر باشد. جدای از آب و هوای فوق العاده بروجن جاذبه های گردشگری زیادی نیز دارد که برخی از مهم ترین این جاذبه های گردشگری چشمه ها و آثار تاریخی به جای مانده از دوران قاجار می باشد. این شهر نیز یکی از چندین شهری است که به عنوان بام ایران معرفی شده و در واقع اینگونه نیست و صرفاً یکی از شهرهای مرتفع ایران می باشد.

مرتفع ترین شهرهای کشور

شهر اقلید در استان فارس

اما استان فارس نیز در لیست مرتفع ترین شهرهای ایران نمایند دارد و شهر اقلید با ۲۲۳۰ متر ارتفاع از سطح دریا جایگته دهمین شهر مرتفع ایران را به خود اختصاص داده است. این شهر در شمال شهر شیراز قرار گرفته است و و زمستان های آن بسیار سرد است و در عوض هوای تابستان معتدل می تواند برای تورهای داخلی بسیار مناسب باشد. بسیاری از مسافران و توریست ها اقلید را با مناظر برفی آن می شناسند مناظری که به علت برف گیر بودن اقلید می توان در ماه های مختلف سال در این شهر دید. از دیگر جاذبه های اقلید بادگیر بودن آن و رودهای فراوان جاری در آن است.

چند خطی از الهام سیر

الهام سیر مجری برگزاری تور های تفریحی و گردشگری در داخل ایران و خارج از ایران، بلیط چارتر تور داخلی و تور خارجی تور استانبول تور آنتالیا و تور تفلیس

شما میتوانید برای اطلاعات پرواز و خرید بلیط هواپیما از آدرس charter.elham24.net استفاده نمایید

آخرین دیدگاه‌ها