مبانی و شاخصه های گردشگری

همانگونه که در نوشتارهای پیشین در مورد اهمیت صنعت توریسم و گردشگری و نقش رقابت در آن صحبت هایی را مطرح کردیم؛ تمام نهادهای درگیر در امر گردشگری وظیفه ای در قبال تحقق شعارهای مطرح شده در این حوزه دارند تا بتوانند یک تصویر مقصد مناسب را در ذهن گردشگران شکل دهند. سوال مهم این است که مسئولان ایران برای انتخاب یک شعار که منتج شده از برنامه گردشگری است باید به کدام مفاهیم توجه داشته باشند. در ادامه آژانس الهام۲۴ به بررسی نکاتی در این مورد خواهد پرداخت.

مبانی و شاخصه های گردشگری

قوانین کُلی گردشگری

ایران کشوری با پتانسیل های گردشگری بالا می باشد برای طرح شعار باید به امکانات مختلف و ظرفیتهای متفاوت توجه شود و نگاه سنتی فعلی، به چالش کشیده شود. شعار گردشگری باید با هدف شفاف سازی تمام جنبه ها صورت بگیرد.در گردشگری یک قانون کلی وجود دارد و آن این است که: اگر خلاق نباشید دیگر مقصد سفر گردشگران نخواهید بود. این جمله بسیار اهمیت دارد و منظور از آن این است که هرگاه قرار است مقصد جدیدی وارد چرخه رقابت گردشگری شود، برای پیروزی بدون استراتژی مناسب اهداف روشن و خلاقیت آینده نگر، موفق نخواهند شد. در ادامه دو مورد از نکات مهمی که در مورد استراتژهای گردشگری باید مد نظر داشت را خواهیم آورد و باید دقت داشت که این عوامل می توانند در رشد صنعت نوریسم از اهمیت انکار ناپذیری برخوردار باشند.

مبانی و شاخصه های گردشگری

شناخت کافی از گردشگران

مورد مهمی که باید اشاره کنیم این است که گردشگران افراد باهوشی هستند و اگر بخواهید برنامه ریزی درست و واقع بینانه داشته باشید، همواره به مسافر و گردشگری که قرار است خدمت شما را دریافت کند، باید فکر کنید. این روشی است که تمامی مدیران موفق و کشورهای برتر در حوزه گردشگری به آن توجه داشته اند. همچنین نکته دوم این است که گردشگران به دنبال مفاهیم خاص و جدید هستند، مشتریان امروز به دنبال خلاقیت بیشتر، مناطق کشف نشده و بکر، سفرهای ارزانتر و خاص تر هستند. امروزه گردشگران کمتر به دنبال ساختمان های مدرن و جاذبه های معروف هستند و بیشتر ترجیح می دهند به دنبال کسب تجربه از کشورهای دیگر باشند.

چند خطی از الهام سیر

الهام سیر مجری برگزاری تور های تفریحی و گردشگری در داخل ایران و خارج از ایران، بلیط چارتر تور داخلی و تور خارجی تور استانبول تور آنتالیا و تور تفلیس

شما میتوانید برای اطلاعات پرواز و خرید بلیط هواپیما از آدرس charter.elham24.net استفاده نمایید

آخرین دیدگاه‌ها