لباس محلی هرمزگان

تورهای گردشگری صرفاً اماکن و محل ها و بناهای تاریخی نیستند بلکه فرهنگ و آداب و رسوم و لباس هاو نوع پوشش مردم مناطق مختلف نیز می تواند در تور گردشگری اهمیت و جذابیت فراوانی داشته باشد. ایرانگردی و ایران شناسی با توجه به فرهنگ ها و لباس های محلی مختلف مردمان مناطق مختلف در تور داخلی علاقه مندان زیادی دارد. آژانس الهام سیر در این نوشتار به بررسی لباس محلی هرمزگان پرداخته است که امیدواریم مورد توجه شما همراهان همیشگی قرار گرفته و تا انتها با ما همراه باشید.

لباس محلی هرمزگان

لباس های محلی در تور داخلی ایران

با توجه به وجود اقوام و مذاهب و فرهنگ های مختلف در ایران همواره شاهد لباس های محلی زیبا در نقاط مختلف کشور بوده ایم. هر لباس محلی بیانگرفرهنگ و تاریخ مردمان آن منطقه می باشد و می توان با دقت در آنها بسیاری از مطالب تاریخی را بهتر درک نمود.لباس کُردی در انواع مختلف نشان دهنده فرهنگ ملت کُرد و لباس های آذری و لُری و بلوچی و … نیز نماینگر سُنن و فرهنگ این مردمان می باشد. استان های جنوبی از وجود قومیت ها و .. بی بهره بوده ولی لباس های محلی این منطقه به عنوان نماد جنوب کشور شناخته می شود و در رأس این استان ها استان هرمزگان می باشد. تفاوتی که لباس های محلی هرمزگان با بسیاری از لباس های دیگر دارد در این است پوشش آن به یک لباس خلاصه نمی شود و زیورآلات و زیرپوش و روسری نیز در آن متفاوت است.

لباس محلی هرمزگان

لباس جنوبی یا هرمزگانی

البته نا گفته نماند در هرمزگان نیز اقوام مختلفی مانند بلوچ و عرب وجود دارد که لباس های خاص خود را دارند و در این نوشتار ما فقط به لباس هرمزگانی خواهیم پرداخت. لباس های مجلیی هرمزگان شباهت زیادی به لباس هندی دارد و حتی به لباس های عربی نیز بی شباهت نیست. بر روی لباس های محلی هرمزگان زردوزی انجام می گیرد و از زیورآلات فراوانی نیز استفاده می کنند که همین باعث شده است مقداری با لباس های هندی شباهت داشته باشد. در مورد لباس محلی هرمزگان و تاریخ و قدمت آن سخن بسیار است که در مقالات آتی به آنها خواهیم پرداخت.

چند خطی از الهام سیر

الهام سیر مجری برگزاری تور های تفریحی و گردشگری در داخل ایران و خارج از ایران، بلیط چارتر تور داخلی و تور خارجی تور استانبول تور آنتالیا و تور تفلیس

شما میتوانید برای اطلاعات پرواز و خرید بلیط هواپیما از آدرس charter.elham24.net استفاده نمایید

آخرین دیدگاه‌ها