لافت سرزمینی کویری اما به رنگ خلیج فارس در جزایری بی نظیر

لافت سرزمینی کویری اما به رنگ خلیج فارس در جزایری بی نظیر 

تور قشم یکی از  تورهای پرطرفدار در بین گردشگران می باشد و در اکثر اوقات می توان برای سفر به این جزیره خوش آب و هوا از بلیط چارتری یا هواپیمای چارتری برای صرفه جویی در هزینه ها استفاده کرد. با توجه به جاذبه های فراوان این جزیره زیبا در این متن به معرفی جاذبه های روستای لافت که در جزایر قشم قرار دارد، می پردازیم. روستای لافت قدمت تاریخی بسیاری دارد و در جزایر پرشور قشم سکنا گزیده است. قرار گرفتن روستایی از جنس کویر در کنار دریای پر رونق خلیج فارس یکی از امتیازاتی است که لافت را به برترین روستا از نظر گردشگری و جذب تور داخلی و تور خارجی تبدیل کرده است

بافت روستای لافت و توصیف جنگل های حرا

در روستای لافت به دلیل گرمای طاقت فرسا و خورشید سوزان خانه ها طوری طراحی شده اند که کمی از این گرما را بکاهند به همین دلیل گفته می شود که خانه ها به شکل خانه های کویر طراحی شده اند. در خانه های این روستا بادگیرهای کوچک و بزرگی برای خنک نگه داشتن خانه ها تعبیه شده است که جلوه ای زیبا به این روستا داده است. بی شک یکی از مقاصد تور گردشگری جنگل های حرا می باشد که یکی از برترین جاذبه های قشم به شمار می رود. جنگل های حرا که به ثبت میراث گرانقدر جهانی رسیده اند بسیار شگفت انگیز هستند چرا که این جنگل ها در آب های شور قد برافراشته اند. در این جنگل ها علاوه بر درختان ماوراء طبیعی، انواع آبزیان و پرندگان بومی و مهاجر یافت می شوند که بسیار جذاب و دیدنی هستند.

لافت سرزمینی کویری اما به رنگ خلیج فارس در جزایری بی نظیر 

جاذبه های دیگر لافت

از جاذبه های فراموش نشدنی لافت، قلعه نادری قلعه ای کهن با چاه های آب متنوع و نیز قلعه پرتغالی ها و همچنین جاهای بسیار متعدد تلا می باشد که قدمت بسیار آنها باعث ثبت نام آن ها در فهرست میراث ملی ایران می باشد. از دیگر جاذبه های این روستا که در برنامه تور گردشگری قرار می گیرد زیارتگاه ها، نخلستان ها، مساجد، آب انبارهایی به سبک کویر، گورستان های قدیمی، اسکله و ساحل فوق العاده لافت می باشد.

سوغاتی، رستوران و اقامتگاه

روستای لافت دارای صنایع دستی همچون حصیر و … می باشد که می توانید سوغاتی برای عزیزانتان ببرید. در غذا خوری های این روستا طعم لذیذ و واقعی غذاهای جنوب به خصوص قلیه ماهی را بچشید و برای اقامت از هتل هایی به سبک خانه های کویر که برای گردشگران در نظر گرفته شده است لذت ببرید.

چند خطی از الهام سیر

الهام سیر مجری برگزاری تور های تفریحی و گردشگری در داخل ایران و خارج از ایران، بلیط چارتر تور داخلی و تور خارجی تور استانبول تور آنتالیا و تور تفلیس

شما میتوانید برای اطلاعات پرواز و خرید بلیط هواپیما از آدرس charter.elham24.net استفاده نمایید

آخرین دیدگاه‌ها