قیمت بلیط چارتر و انواع و چگونگی تهیه آن

 

قیمت بلیط چارتر و انواع و چگونگی تهیه آن 

بلیط چارتر به چه معناست

چارتر در اصطلاح به معنی اجاره کردن دربست و تمام و کمال است که برای اجاره قطار دربستی، هواپیما دربستی و نیز حتی هتل دربستی هم به کار می رود. اما در ایران کلمه چارتر معمولاً برای بلیط هواپیما استفاده می شود. بلیط های برخی مسیرها که در تمام ماه های سال همیشه مسافر دارد توسط برخی آژانس های مسافرتی یکجا خریداری می شود مسلماً خرید بلیط چارتر مقرون به صرفه تر از خرید تکی بلیط برای این شرکت ها خواهد بود. همچنین تهیه بلیط چارتر توسط آژانس های مسافرتی برای تور داخلی و تور خارجی امری رایج می باشد.

نحوه تهیه بلیط چارتر

بلیط چارتر را فقط می توان از آژانس ها و شرکت های مسافرتی چارتر کننده نظیر الهام سیر تهیه کرد زیرا این آژانس ها و شرکت ها هر ساله تمامی بلیط های مسیرهای هوایی پر رفت و آمد را از شرکت های هواپیمایی یکجا خریداری و رزرو می کنند. تعیین هزینه بلیط چارتری از اختیار شرکت هواپیمایی خارج است زیرا بلیط ها از قبل توسط آژانس و شرکت چارتر کننده رزرو شده است و آنها قیمت نهایی بلیط را تعیین می کنند. اگر آژانس چارتر کننده نتواند تمامی بلیط هایی را که رزرو کرده بفروشد باید هزینه بلیط های فروش نرفته را خود متقبل شود. بنابراین هر چه به زمان پرواز نزدیک تر می شود آژانس چارتر کننده بلیط ها را به بهای کمتری ارائه می دهد تا کمتر ضرر کند به همین علت است که قیمت بلیط چارتری در یک پرواز برای مسافران متفاوت است. تعطیلات تابستان و نوروز هم زمانی وجود دارد که شرکت چارتر کننده به دلیل داشتن تقاضای زیاد از سوی مسافران بلیط هایش را از شرکت هواپیمایی هم گرانتر می فروشد. بنابراین با شرکت های معتبری نظیر الهام سیر در ارتباط بوده تا در بهترین زمان ممکن اقدام به خرید بلیط کنید.

 قیمت بلیط چارتر و انواع و چگونگی تهیه آن

مزایای بلیط چارتر نسبت به بلیط عادی

از مزیت های بلیط چارتر این است که مسافران برای رزرو بلیط نیازی به گذاشتن وقت زیاد و رفتن به شرکت هواپیمایی ندارند و به راحتی می توانند از طریق سایت های مختلف نظیر سایت elham24.ir و یا تماس تلفنی با آژانس های مسافرتی بلیط تهیه کنند. یکی دیگر از مزیت های بلیط چارتر این است که در اکثر مواقع می توان آن را کم تر از بهای اصلی خریداری کرد. بنابراین می توان گفت که با خرید بلیط چارتر هم در وقت و هم در هزینه ها می توان صرفه جویی کرد. بلیط هواپیما به صورت چارتری جدای از مزیت ها معایبی هم دارد، به عنوان مثال بعد از خرید بلیط چارتر امکان لغو، تغییر روز یا ساعت پرواز وجود ندارد اگر مشکلی ناگهانی پیش بیاید و نتوانید به مسافرت بروید بلیط باطل می شود و نیز برای کودکان تخفیف وجود ندارد و بهای بلیط کودکان با بزرگسالان برابر است. با این حال به علت ارزان بودن بلیط چارتری همیشه خواهان بسیاری دارد مخصوصا نزدیک زمان پرواز که نیم بها می شود.

چند خطی از الهام سیر

الهام سیر مجری برگزاری تور های تفریحی و گردشگری در داخل ایران و خارج از ایران، بلیط چارتر تور داخلی و تور خارجی تور استانبول تور آنتالیا و تور تفلیس

شما میتوانید برای اطلاعات پرواز و خرید بلیط هواپیما از آدرس charter.elham24.net استفاده نمایید

آخرین دیدگاه‌ها