قهوه خوردن در نقاط مختلف دنیا

در مورد قهوه خوردن و فهرنگ آن در کشورهای اروپایی مانند فرانسه و ترکیه و ایتالیا و دانمارک مباحثی را مطرح نمودیم و حال در ادامه بحث قبلی سیری در چندین کشور آسیایی و اروپایی و آمریکایی خوایم زد تا با فرهنگ ها و انواع قهوه های این نواحی نیز آشنایی پیدا کنیم. الهام سیر امیدوار است مطالب ارائه شده مورد توجه شما همراهان همیشگی قرار گرفته باشد و تا انتهای مطلب ما را همراهی بفرمایید. بنابراین در نوشتار پیش روی به فرهنگ قهوه خوری و کافه ‌نشینی در دنیا می پردازیم.

قهوه خوردن در نقاط مختلف دنیا

قهوه در عربستان و کوبا و ایرلند

کوبایی ها از نظر زمانی چندان وسواسی نیستن و همواره می توان آنها را در حال نوشیدن قهوه مشاهده نمود. موردی که در نوشیدن قهوه توسط کوبایی ها اهمیت دارد غلظت قهوه می باشد. قهوه نماد تجمعات و مراسمات و به قول خودمانی تر دورهمی های کوبایی ها می باشد و با فرهنگ مردم کوبا عجین گشته است. عربستانی ها نیز فرهنگ قهوه خوری خاص خود را دارند. برای مثال در هر جمعی باید افراد مسن تر ابتدا قهوه را تعارف نمود. در قهوه های عربستان اگر طعم هل را احساس کردید تعجب نکنید. خوردن تنقلاتی که تلخی قهوه را کاهش دهد مانند کشمش نیز در عربستان رواج زیادی دارد.

قهوه خوردن در نقاط مختلف دنیا

قهوه در مکزیک و اتیوپی

فرهنگ قهوه خوری در مکزیک اما بسیار جذاب تر هم می شود و من به شخصه عاشق آن هستم. میل نموده قهوه در ظروف سفالی خاطره انگیز و طعم اصیل دارچین در قهوه می تواند یه قهوه متفاوت و تجربه ای لذت بخش در هر سفری و خصوصاً سفر به مکزیک باشد. لیوان های صفالی که درون آنها چند چوب دارچین قرار داده شده است و قطعاً از بهترین انواع قهوه می باشد. کشورهای آفریقایی را فراموش نکنیم. در واقع سرزمین ظهور و تولد قهوه کشور اتیوپی می باشد و نه برزیل و مکزیک و … . آداب قهوره خوری در اتیوپی شاید برای آدم های کم حوصله مناسب نباشد چون برخی اوقات نزدیک به دو ساعت زمان خواهد برد. قهوه در اتیوپی برخلاف اکثر نقاط دنیا با کره و نمک میل می شود.

چند خطی از الهام سیر

الهام سیر مجری برگزاری تور های تفریحی و گردشگری در داخل ایران و خارج از ایران، بلیط چارتر تور داخلی و تور خارجی تور استانبول تور آنتالیا و تور تفلیس

شما میتوانید برای اطلاعات پرواز و خرید بلیط هواپیما از آدرس charter.elham24.net استفاده نمایید

آخرین دیدگاه‌ها