قلعه شیخ شهمیرزاد

برای سفر دلایل مختلفی وجود دارد که تاثیر به سزایی در انتخاب مقصد سفر دارا می باشد، اگر به دنبال جایی می گردید که سرشار از آرامش و مکان های دیدنی باشد، شهمیرزاد را پیشنهاد می کنیم. این شهر در استان سمنان قرار گرفته و به خاطر آب و هوا و موقعیت خاصی که دارد به بهشت گمشده زمین شهرت دارد. از جاذبه های دیدنی که بازدید ازآن برای گردشگران و توریست ها بسیار جذاب می باشد و مورد توجه قرار می گیرد، قلعه کوهستانی شیخ می باشد که در متن زیر درباره قسمت های مختلف آن توضیح می دهیم. با الهام۲۴ همراه باشید.

الهام سیر مجری فروش بلیط چارتر

قلعه شیخ شهمیرزاد

موقعیت قلعه شیخ

ارتفاع منطقه ای که قلعه شیخ برآن واقع شده باعث می شود تا در حین بازدید از یک اثر تاریخی که از دوران اشکانی برجای مانده است، یه کوه نوردی دلپذیر را نیر تجربه کنیم. این اثر تاریخی در کوهی در نزدیکی شهمیرزاد قرار گرفته است و در زمان اسماعیلیان نیز به عنوان یک قلعه دفاعی و مهم مورد استفاده واقع شده است. آنچه در طراحی قلعه مورد توجه قرار می گیرد، احداث شدن تونل هایی در قسمت های زیرین قلعه می باشد که به چشمه هایی که در اطراف قلعه واقع شده است دسترسی دارد و برای تامین آب مورد استفاده قرار گرفته است.

خرید بلیط هواپیما از الهام سیر

قلعه شیخ شهمیرزاد

زیبای های معماری

در ساخت این بنای تاریخی از مصالحی مانند سنگ استفاده شده و و با توجه به قدمت بنا بخش هایی از آن دچار تخریب شده است. در داخل قلعه هفت برج برای دیده بانی قرار دارد که با توجه به پستی و بلندی سطح کوه ارتفاع برج ها با یکدیگر فرق دارد. برخلاف قلعه های دیگر برج ها این بنا از شکل خاصی تبعیت نمی کند و این قلعه به خاطر داشتن آب و هوای مناسب در فصول مختلف مورد بازدید قرار می گیرد و بعضی از قسمت های داخلی قلعه دچار تخریب شده است.

تور استانبول | تور آنتالیا | تور تفلیس

چند خطی از الهام سیر

الهام سیر مجری برگزاری تور های تفریحی و گردشگری در داخل ایران و خارج از ایران، بلیط چارتر تور داخلی و تور خارجی تور استانبول تور آنتالیا و تور تفلیس

شما میتوانید برای اطلاعات پرواز و خرید بلیط هواپیما از آدرس charter.elham24.net استفاده نمایید

آخرین دیدگاه‌ها