قلعه سارو

شهر سمنان نیز تاریخچه طولانی دارد به طوری که در زمان کمبوجیه مانند یک رابط بین چندین شهر به حساب می آمده و همین اهمیت باعث شده تا جنگ های زیادی را به خود ببیند، در گذشته این شهر زیبای ایران تحت فرمانروایی پادشاهان بزرگی قرار گرفته است. از معروف ترین آثاری که مورد بازدید قرار می گیرد می توانیم به برج پل دختران، ارگ سمنان و ارگ علا اشاره کنیم که در ادامه آژانس هواپیمایی الهام سیر به بررسی آنها می پردازد. اثر تاریخی که می خواهیم از این شهر معرفی کنیم قلعه سارو می باشد که از پر بازدیدترین آثار تاریخی به حساب می آید.

قلعه سارو

ساختار قلعه سارو

آنچه مورد توجه گردشگران و افراد علاقه مند به آثار تاریخی قرار می گیرد، قرار گرفتن هر کدام از قلعه ها بر روی یک رشته کوه می باشد. همین امر باعث غیر قابل نفوذ شدن این قلعه تاریخی می باشد. برای ساخت این قلعه در چند طبقه از مصالح مختلفی مانند گچ، سنگ و ملات استفاده شده است که در بخش اول می توانید از قسمتی که محل نگهداری حیوانات بوده بازدید کنید سپس از واحدی بالاتر که محل زندگی اهالی قلعه بوده بازدید کنید و در نهایت از آخرین واحد شامل حمام، چایخانه و محل عبادت می باشد. آب این قلعه تاریخی از طریق راه های زیر زمینی عجیب و غریبی که در زیر قلعه قرار گرفته تامین می شود.

قلعه سارو

موقعیت و تاریخچه

یکی از مکان های تاریخی که در سفرها مورد توجه گردشگران و بازدید کنندگان قرار می گیرد در نزدیکی شهر سمنان قرار دارد. این بنای قدیمی به خاطر قرار گرفتن میان دو کوه با عظمت و راه پر پیچ و خم در زمان های گذشته امکان تسخیرش وجود نداشته، مورخان قلعه سارو را به دوره پیشدادیان نسبت می دهند این قلعه زمانی توسط اسماعیلیان به تسخیر در آمده است و موقعیت خاص و ذخایر غذایی از دلایل غیر قابل تسخیر بودن این قلعه می باشد.

چند خطی از الهام سیر

الهام سیر مجری برگزاری تور های تفریحی و گردشگری در داخل ایران و خارج از ایران، بلیط چارتر تور داخلی و تور خارجی تور استانبول تور آنتالیا و تور تفلیس

شما میتوانید برای اطلاعات پرواز و خرید بلیط هواپیما از آدرس charter.elham24.net استفاده نمایید

آخرین دیدگاه‌ها